7 przydatnych aplikacji do nauki francuskiego

Kategorie artykułu: Szkolenia

Chcesz pracować we Francji, ale nie znasz dobrze języka? Spróbuj nauki z aplikacjami językowymi na telefon. Agencja Zatrudnienia ATERIMA poleca kilka przydatnych programów, dzięki którym nauka francuskiego będzie znacznie przyjemniejsza.

Ucz się w dowolnym momencie

Możesz zacząć już dziś – wystarczy, że pobierzesz na telefon przydatne aplikacje do nauki języka francuskiego. Poniżej znajdziesz siedem propozycji. Każda z nich w wersji podstawowej jest darmowa. W kilku programach dostęp do rozszerzonych funkcji jest płatny.

  • Google Translate – to najpopularniejszy internetowy tłumacz, który obsługuje aż 90 języków. Jego zaletą jest możliwość odsłuchiwania przetłumaczonych wyrazów lub zdań w formie nagrań audio, co ułatwia naukę wymowy.
  • Duolingo – ta aplikacja jest w 100% darmowa. Nauka w Duolingo dzieli się na krótkie lekcje, które polegają na tłumaczeniu zdań, ćwiczeniu wymowy przez mikrofon w smartfonie, a także na nauce pisowni. Aplikacja ma formę gry i można w niej rywalizować ze znajomymi. Niestety francuskiego można się uczyć jedynie, opierając się na angielskim.
  • Fiszkoteka – ułatwia naukę za pomocą tradycyjnych fiszek, których znajdziesz tu prawie cztery miliony! Korzystając z Fiszkoteki, możesz uczyć się słownictwa – ćwiczenia gramatyczne nie są dostępne.
  • Mondly – aplikacja, która oferuje naukę języka przez zabawę. Przygodę z francuskim zaczniesz od odsłuchania prostej rozmowy, przez zapamiętywanie kluczowych słów, aż po budowanie zdań i wyrażeń. Mondly rozpoznaje również głos użytkownika – funkcja ta pomaga w nauce poprawnej wymowy.
  • Memrise – aplikacja dla osób, które chcą skupić się na intensywnej nauce słówek. Nauka z Memrise polega na zapamiętywaniu poszczególnych zwrotów i wyrażeń. Jeśli lubisz uczyć się, wykorzystując przy tym mechanizm gry – to narzędzie dla Ciebie. Niestety, podobnie jak w przypadku Duolingo, języka francuskiego trzeba się uczyć, bazując na angielskim.
  • Busuu – umożliwia naukę aż 12 języków obcych. Aplikacja stawia na praktykę – już na początku nauki poznasz wiele wyrażeń z codziennego życia. Niestety, większość cennych funkcji jest dostępna dopiero po wykupieniu rozszerzonej wersji.
  • HelloTalk – bezpłatna aplikacja i jednocześnie portal społecznościowy. Dobry wybór dla osób, które znają podstawowe zwroty w języku francuskim. Całość przypomina międzynarodowy czat, na którym porozmawiasz z ludźmi z całego świata w dowolnym języku. Aplikacja pomaga przełamać strach przed pisaniem i mówieniem. Wersja premium dostarcza jeszcze więcej możliwości i ułatwień.

Ucz się francuskiego przez zabawę

Podróż do pracy Ci się dłuży? Czekasz w kolejce? W takich sytuacjach możesz dobrze wykorzystać czas i poznać kilka nowych zwrotów oraz słówek po francusku, które ułatwią Ci znalezienie pracy we Francji. Rozpocznij naukę języka francuskiego już dziś i testuj różne narzędzia i metody, by lepiej przyswoić nowy język.

Więcej o skutecznych metodach nauki języka francuskiego przeczytasz TUTAJ.

Znasz już francuski przynajmniej na podstawowym poziomie? To Twój dodatkowy atut w rekrutacji do pracy we Francji z ATERIMA. iphone xr case outlet uk Zgłoś się do nas:

e-mail: francja@aterima.pl