Chcesz pracować we Francji? Poznaj skuteczne metody nauki języka

Kategorie artykułu: Szkolenia

Jeśli chcesz zacząć pracę we Francji, warto podszkolić język obcy. W wielu ofertach mile widziana jest znajomość francuskiego, co może dać Ci przewagę nad innymi kandydatami. Sposobów uczenia się języków jest mnóstwo. Jak dopasować najlepszy? Kilka metod na efektywną naukę francuskiego podpowiada Agencja Zatrudnienia ATERIMA.

Na dobry początek

Dopiero zaczynasz naukę języka? Na tym etapie warto skupić się na zapamiętywaniu słówek, przydatnych wyrażeń i najważniejszych zasad gramatyki. Jak zacząć, żeby nauka była efektywna?

  • Wyznacz sobie cel – może być nim np. poznanie języka na tyle, by dogadać się w sklepie lub opanowanie słownictwa, które pozwoli rozpocząć prostą rozmowę. Zapisuj swoje plany i skreślaj te, które udało Ci się zrealizować.
  • Fiszki? Czemu nie! Małe karteczki to prosty sposób na naukę. Zapisz na nich pojedyncze słówka, a następnie przyklej w widocznych miejscach w domu. Jeśli chcesz, na odwrocie kartki zapisz polskie tłumaczenie słówka lub wymowę. Polecamy dla wzrokowców!
  • Zaprzyjaźnij się ze słownikiem. Mimo, że jest wiele internetowych słowników, polecamy zakup tradycyjnego, książkowego. Słówka, które samodzielnie w nim wyszukasz, lepiej zapadną w pamięć.
  • Szukaj synonimów. Korzystasz już ze słownika? Szukając nowego słowa poświęć kilka minut i sprawdź także jego synonimy. Zwiększysz swój zasób słów.
  • Mapa myśli – to kolejny sposób na naukę dla wzrokowców. Zapisz na środku kartki nowe słówko. Następnie, dorysuj rozchodzące się od niego strzałki. Na ich końcach zapisz inne wyrazy, pasujące do danej kategorii. Przykładowo: jeśli słowem kluczowym jest „kuchnia”, pozostałe wyrazy mogą określać kuchenne sprzęty.

Podczas pracy we Francji

Pracujesz już za granicą? Pobyt we Francji to świetne warunki do nauki języka. Jak dobrze wykorzystać sytuację?

  • Włącz radio i telewizję – nawet jeśli nie zrozumiesz większości zdań, nie zrażaj się! Wyłapuj znajome słówka. Pomoże Ci to osłuchać się z językiem i nauczyć poprawnej wymowy. Dobrą opcją na początek jest oglądanie programów dla dzieci, w których słownictwo jest proste.
  • Przeglądaj francuską prasę – to źródło przydatnych wyrażeń. Podkreślaj niezrozumiałe słowa, a w wolnej chwili sprawdź w słowniku ich znaczenie.
  • Nie bój się rozmowy! Chcesz zapytać o drogę? Poproś o pomoc. Rozmawiając nauczysz się najwięcej i pozbędziesz się strachu przed mówieniem. Nie przejmuj się błędami, na początku każdy je popełnia.

Używaj aplikacji mobilnych – połączysz naukę z rozrywką. Poza tym możesz uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Listę wybranych aplikacji znajdziesz tutaj.

Jeszcze więcej skutecznych metod nauki języka francuskiego znajdziesz tutaj.

Znasz już francuski przynajmniej na podstawowym poziomie? To Twój dodatkowy atut w rekrutacji do pracy we Francji z ATERIMA. Zgłoś się:

e-mail: francja@aterima.pl