Język niemiecki a praca opiekunki osób starszych

Kategorie artykułu: Szkolenia

Decydując się na wyjazd do Niemiec, warto przemyśleć, na jakim poziomie jest Twój język niemiecki. Jest on podstawą swobodnego porozumiewania się z innymi – przede wszystkim z podopiecznym i jego rodziną. Brak znajomości języka może spowodować frustrację i niezadowolenie z pracy.

Kurs niemieckiego dla Opiekunek

Sprawne komunikowanie się w języku niemieckim sprawi, że poczujesz się pewniej. Rodzina podopiecznego nabierze większego zaufania do Ciebie, ponieważ będziesz mówić w ich ojczystym języku. Twoja praca będzie lepiej oceniana.

Aby lepiej poznać język, dobrze jest zapisać się na kurs. Korzystną opcją są kursy stacjonarne, gdzie będziesz miała bezpośredni kontakt z lektorem. Podniesienie kwalifikacji językowych jest, bez wątpienia, zwiększeniem szansy na znalezienie pracy oraz lepiej płatnego zlecenia.

Szkolenia dla Opiekunek osób starszych

Oprócz kursów językowych, warto korzystać również ze szkoleń, które oferują firmy zatrudniające osoby do opieki nad seniorami. Często zdarza się, że Opiekunka wyjeżdża na zlecenie do podopiecznego chorego na demencję. Jest to choroba, która w dużej mierze wpływa na psychikę i zachowania człowieka. Jak rozmawiać z chorym podopiecznym tak, by się nie denerwować i nie frustrować? Szkolenia dla Opiekunek pomogą zrozumieć niektóre zachowania osób starszych. Na szkoleniach można nauczyć się również rozpoznawać objawy niektórych chorób oraz pracować z leżącymi podopiecznymi tak, by nie uszkodzić sobie kręgosłupa.

Gdzie szukać kursów i szkoleń dla Opiekunek?

Medipe oferuje Opiekunkom oraz osobom zainteresowanym pracą w Niemczech kursy języka niemieckiego – od podstaw i doszkalające. Obejmują one słownictwo przydatne w codziennych kontaktach z podopiecznym i jego rodziną. Zajęcia odbywają się w małych grupach, prowadzą je doświadczeni lektorzy, którzy pomogą przełamać barierę. Kurs podstawowy trwa ok. 2 miesiące i obejmuje 72 godziny zegarowe, natomiast kurs doszkalający (dla osób, które już znają niemiecki w stopniu komunikatywnym) trwa 1,5 miesiąca i obejmuje 48 godzin zegarowych. Po każdym kursie uczestnicy otrzymują zaświadczenia w języku polskim i niemieckim oraz ofertę pracy.

W Medipe są organizowane również jednodniowe szkolenia uczące m.in. transferu podopiecznego, dbania o swój kręgosłup, komunikacji z podopiecznym i współpracy z seniorem chorującym na demencję. Po takim szkoleniu również uzyskuje się zaświadczenie i propozycję pracy.

Więcej informacji na temat kursów i szkoleń dla Opiekunek osób starszych można znaleźć na stronie www.medipe.com. Kontakt do działu organizującego kursy i szkolenia: tel.