Kurs niemieckiego dla początkujących opiekunów osób starszych

Kategorie artykułu: Szkolenia

Myślisz nad pracą w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, ale znasz tylko podstawowe zwroty po niemiecku? A może w ogóle nie znasz języka? Skorzystaj z bezpłatnego internetowego kursu niemieckiego dla początkujących i pracuj w ATERIMA MED!

Praca za granicą

Doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną oraz przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego – to warunki, które pozwalają na rozpoczęcie pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech w ATERIMA MED. Znajomość podstawowych słów i przydatnych zwrotów zapewnia bezpieczeństwo podopiecznemu, daje komfort pracy opiekunowi i pozwala na łatwiejszy kontakt z rodziną seniora. Wszystkie firmy, które nie wymagają od opiekunów znajomości języka niemieckiego powinny budzić wątpliwości kandydatów do pracy za granicą.

Wyjazd z ATERIMA MED

ATERIMA MED oferuje legalną pracę dla opiekunów osób starszych w wielu regionach Niemiec – firma odprowadza składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, w tym składki emerytalne. Opiekunowie w ATERIMA MED są objęci dodatkowym pakietem ubezpieczenia, które pokrywa m.in. koszty leczenia, transportu medycznego, następstw nieszczęśliwych wypadków i OC oraz profesjonalną pomoc w nagłych wypadkach.

Wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED zawsze mogą liczyć także na wsparcie Koordynatorów oraz pomoc wykwalifikowanych ekspertów m.in. podczas dyżurów telefonicznych pielęgniarek, konsultacji prawnych, dyżurów lektora języka niemieckiego oraz dyżurów „Wsparcie w trudnych chwilach”.

Nauka z opiekunką Teresą

Kurs języka niemieckiego dla początkujących z opiekunką Teresą to zbiór bezpłatnych lekcji tworzonych specjalnie z myślą o opiekunach osób starszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę języka lub chcą przypomnieć sobie podstawy niemieckiego. Bohaterką lekcji i towarzyszką w nauce jest pani Teresa, opiekunka osób starszych, której samej udało się opanować podstawy języka niemieckiego i wyjechać do pracy.

Każda osoba, która rozpoczyna naukę z kursem ma szansę na opanowanie podstawowych niemieckich zwrotów niezbędnych w pracy opiekuna, naukę poprawnej wymowy dzięki opcji odsłuchiwania nagrań audio oraz utrwalenie wiedzy poprzez rozwiązywanie prostych ćwiczeń.

Kurs niemieckiego z Teresą porusza tematy ważne dla opiekunów rozpoczynających pracę w Niemczech – z pierwszych lekcji dowiesz się m.in. jak prawidłowo się przedstawić, jak prosto opowiedzieć o sobie i swojej rodzinie oraz jak zachować się w sytuacjach awaryjnych i wezwać pomoc.

Bezpłatne materiały do pobrania

Każda lekcja w kursie z Teresą dzieli się na dwie części – w pierwszych częściach lekcji znaleźć można:

  • przydatne słówka i wyrażenia,
  • rady dotyczące nauki języka,
  • proste ćwiczenia sprawdzające wiedzę razem z odpowiedziami.

Drugie części lekcji zawierają:

  • dialogi pomiędzy opiekunką Teresą i jej podopieczną,
  • przydatne zasady niemieckiej gramatyki,
  • ciekawostki związane z językiem niemieckim.

Wszystkie wyżej wymienione materiały z lekcji można pobierać na swój komputer, tablet lub telefon. Lekcje w kursie pojawiają się co miesiąc.

Chcesz opanować niemiecki i wyjechać do Niemiec jako opiekun osób starszych? Zacznij uczyć się już teraz – im wcześniej rozpoczniesz naukę języka, tym szybciej wyjedziesz.

Kurs niemieckiego dla osób początkujących z opiekunką Teresą znajdziesz TUTAJ.

Oferty pracy w Niemczech

W ofercie ATERIMA MED można znaleźć sprawdzone oferty pracy zarówno dla osób z podstawowym niemieckim, jak i dla opiekunów z dobrą i bardzo dobrą znajomością języka. Wszystkie aktualne oferty pracy ATERIMA MED można przeglądać TUTAJ.