Kursy niemieckiego gwarantują pracę w czasie pandemii

Kategorie artykułu: Szkolenia

 

Koronawirus sporo namieszał w życiu gospodarczym. Wiele firm ze względu na obostrzenia musiało zawiesić lub mocno ograniczyć swoje funkcjonowanie – zarówno w Polsce, Europie i na całym świecie. Osoby, które dotychczas pracowały za granicą i teraz znajdują się na terenie Polski, nie są w stanie bez żadnych przeszkód przemieścić się poza granice kraju na własną rękę. Jest jednak branża, która nawet w czasie pandemii radzi sobie z obostrzeniami i organizuje wyjazdy np. do Niemiec. Mowa tu o branży Opiekuńczej.
W jaki sposób można rozpocząć pracę w opiece i jakie warunki trzeba spełnić aby zostać Opiekunem Seniorów?

Znajomość języka niemieckiego i doświadczenie jest wymagane?

Warunkiem podjęcia pracy jako opiekun/ka osób starszych jest przynajmniej rodzinne doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną. Nie jest wymagane, aby kandydat pracował wcześniej w tym zawodzie lub miał wykształcenie około-medyczne.

Aby pracować jako opiekun seniora, trzeba znać język niemiecki przynajmniej w stopniu podstawowym. Jest jednak wiele osób, dla których to właśnie brak znajomości języka niemieckiego jest przeszkodą co podjęcia takiej pracy. Naprzeciw temu wychodzi firma Promedica24, którą śmiało można uznać za lidera w branży opiekuńczej. Na wstępnej rozmowie z rekrutrem, która w obecnych czasach także odbywa się telefonicznie, sprawdzane są umiejętności językowe kandydata. W przypadku, gdy dana osoba nie zna języka niemieckiego, może skorzystać ze szkolenia.

Kursy niemieckiego stacjonarne i on-line

Promedica24 organizuje kursy niemieckiego dla swoich przyszłych pracowników od kilku lat. Kandydat nie musi wpłacać kaucji – wystarczy, że po przebytym kursie podejmie współpracę z firmą i będzie przynajmniej przez okres 3 miesięcy (w przeciągu pół roku) pracował jako opiekun seniorów w Niemczech. Szkolenia zwykle odbywają się w biurach Promedica24 (w ponad 40 miastach w Polsce) w grupach 5-8 osób. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego lektora, a firma zapewnia też wszystkie materiały szkoleniowe- między innymi autorski podręcznik. Ze względu na obecną sytuację, kursy także organizowane są zdalnie. W mniejszych grupach zajęcia prowadzone są telefonicznie, albo za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów jak Skype, WhatsApp czy Messenger. Kurs on-line zwykle trwa ok. 20-40 godzin (w zależności od ilości kursantów). Od maja Promedica24, ze względu na luzowanie obostrzeń związanych z przemieszczaniem się, wraca także do kursów stacjonarnych w niektórych miastach. Listę przeprowadzanych kursów można sprawdzić TUTAJ.

Po przebytym kursie, każdy z uczestników otrzymuje zatrudnienie w firmie z gwarancją ofert wyjazdu. Całość procesu rekrutacji przebiega zdalnie, a przyszły pracownik otrzymuje do podpisania umowę, którą może odebrać elektronicznie, listownie lub podpisać ją w specjalnie przygotowanym biurze w obecności jednej osoby.

Podróż na kontrakt w Niemczech odbywa się małymi, firmowymi busami. Opiekun zabieramy jest spod swojego domu i zawożony pod same drzwi klienta (jest to praca w zamieszkaniem u podopiecznego w jego prywatnym domu). Firma oczywiście zapewnia wszystkim swoim pracownikom maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz żele antybakteryjne, a przed wejściem do busa każdy ma mierzoną temperaturę.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem tymczasowej pracy w charakterze opiekuna seniorów w Niemczech (np. jako alternatywę w czasie pandemii) lub podjęciem stałej współpracy, możesz skontaktować się z konsultantem Promedica24 (tel. 22 250 55 00) który odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania. Możesz także zostawić swoje dane na www.promedica24.com.pl i poprosić o kontakt z przedstawicielem firmy.

 

Artykuł przygotowany przez firmę Promedica24