Wsparcie dla opiekunów w nauce języka niemieckiego

Kategorie artykułu: Szkolenia

Chcesz wyjechać do pracy w Niemczech w charakterze opiekuna, ale nie znasz języka? Sprawdź jakie bezpłatnych materiały oferuje ATERIMA MED!

Z myślą o wszystkich kandydatach do pracy w Niemczech, którzy nie znają niemieckiego, ATERIMA MED od lat tworzy przydatne materiały edukacyjne. Firma udostępnia wiele bezpłatnych form nauki, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Bezpłatne internetowe lekcje niemieckiego dla początkujących

Szczególną popularnością cieszy się bezpłatny internetowy kurs niemieckiego ATERIMA MED dla osób początkujących z opiekunką Teresą. Lekcje są skierowane do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem niemieckim.

Kurs stopniowo zaznajamia opiekuna z najważniejszymi słówkami i zwrotami, które są niezbędne w codziennej pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Z pierwszych lekcji w kursie dowiesz się, jak prawidłowo się przedstawić oraz jak prosto opowiedzieć o sobie i swojej rodzinie. Towarzyszką nauki jest pani Teresa – opiekunka, której samej udało się opanować podstawy języka.

Opiekunowie, którzy mają problem z poprawną wymową, ucieszą się z nagrań audio poszczególnych wypowiedzi i całych dialogów. Poza dialogami i nagraniami, w kursie znaleźć można również rady dotyczące nauki języka, ciekawostki dla dociekliwych oraz ćwiczenia utrwalające wiedzę. Wszystkie materiały z lekcji można pobrać na swój komputer, tablet lub telefon.

Lekcje pojawiają się zawsze w połowie miesiąca. Znaleźć je można na stronie ATERIMA MED pod adresem www.aterima-med.pl/niemiecki-dla-poczatkujacych.

Kursy stacjonarne w całej Polsce

Wolisz uczyć się z lektorem? Akademia Opiekunów, czyli partner ATERIMA MED, organizuje kursy stacjonarne „Niemiecki dla opiekunów” w wielu miastach Polski.

Organizatorzy kładą szczególny nacisk na naukę praktycznych zwrotów, przydatnych w codziennej pracy opiekuna. Najlepsi lektorzy pomogą przełamać barierę językową i swobodnie porozumiewać się podczas opieki nad seniorem w Niemczech. Dla grupy minimum 10-osobowej kursy organizowane są za darmo. Warunkiem uczestnictwa jest motywacja do nauki i chęć wyjazdu do pracy po pozytywnym zakończeniu kursu.

Wygodne kursy przez internet i telefon

Jeśli nie możesz dołączyć do kursu stacjonarnego, wypróbuj kurs przez internet lub przez telefon. To szybki i wygodny sposób na opanowanie podstaw niemieckiego i szansa na atrakcyjną ofertę pracy w Niemczech. Zajęcia odbywają się w niewielkim gronie, kiedy chcesz, a przede wszystkim – tam gdzie chcesz.

Więcej szczegółów na temat kursów stacjonarnych oraz kursów przez internet lub telefon organizowanych przez Akademię Opiekunów można znaleźć na stronie internetowej www.dlaopiekunow.pl.

Samouczek dla opiekunów osób starszych

Samouczek: Niemiecki dla opiekunów osób starszych” to kolejny materiał ATERIMA MED, który pomaga kandydatom do pracy w opiece w nauce języka niemieckiego. Otrzymują go opiekunowie, którzy chcą wyjechać do Niemiec, ale nie opanowali jeszcze podstaw języka.

W Samouczku można znaleźć podstawowe słówka i zwroty, czyli minimum językowe, które należy przyswoić przed wyjazdem do pracy w Niemczech.

Wsparcie językowe dla opiekunów ATERIMA MED

Jeszcze więcej możliwości mają opiekunowie już po zatrudnieniu w ATERIMA MED. Wszyscy pracownicy ATERIMA MED zawsze mogą liczyć na wsparcie w nauce języka niemieckiego, m.in. w formie:

Chcesz opanować podstawy niemieckiego i wyjechać do Niemiec jako opiekun osób starszych? Zacznij już teraz – im szybciej rozpoczniesz naukę języka, tym lepsze efekty osiągniesz. Jeśli czytasz ten artykuł, to dobry znak – robisz pierwszy krok w stronę nauki języka niemieckiego! J

Chęć nauki i motywacja to bardzo ważne rzeczy na początku, a na naukę nigdy nie jest za późno. Nie rezygnuj z niemieckiego z powodu błędów, bądź cierpliwy i nie bój się mówić! Mówienie i osłuchanie się z językiem jest bardzo ważne.