Wyjazd po maturze, po studiach? Nauka i praca Au Pair w USA z wizą J1

Kategorie artykułu: Szkolenia

Kończysz studia? Planujesz przerwę w studiach i Gap year za granicą? Jak połączyć naukę języka i zdobycie nowego doświadczenia zawodowego? Wiele młodych osób wybiera wyjazdy AU Pair do Stanów Zjednoczonych czyli roczne pobyty u rodzin amerykańskich łączących pracę z dziećmi i naukę języka angielskiego.

Warto podkreślić, że Program Au Pair USA jest oficjalnym programem wymiany kulturowej regulowanym i nadzorowanym przez Departament Stanu w USA skierowanym do młodych osób (18 – 27 lat) z całego świata, które chcą spędzić rok w Stanach Zjednoczonych, poznawać kulturę i codzienne życie w USA a jednocześnie uczyć się angielskiego w amerykańskim koledżu, poznawać nowych przyjaciół i podróżować.

Agencja Prowork od ponad 18 lat jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce licencjonowanych organizacji AU PAIR w USA i zajmuje się przygotowaniem i koordynacją wyjazdów dla uczestników programu Au pair USA z Polski. Jeśli chcesz śledzić na żywo relacje z życia Au Pair USA, oglądaj najlepsze snapy AuPair i pytaj na żywo o wszystko co chcesz wiedzieć o au pair USA : SNAPCHAT: proworkaupair

Relacje au pair i najlepsze opinie o au pair z pierwszej ręki na snapach na naszym profilu z Proworkaupair. W zależności kwalifikacji i osobistych preferencji kandydatów dostępne są 2 opcje Programu Au Pair USA z Prowork AU PAIR do wyboru:

1. Standardowy program Au Pair USA skierowany dla osób z ogólnym doświadczeniemw opiece nad dziećmi (opieka nad dziećmi w rodzinie, u sąsiadów, pomoc w nauce, woluntariat, praca na obozach itp). Standardowy wyjazd Au Pair do USA to idealne rozwiązanie dla każdego na roczny wyjazd po maturze, gap year na studiach czy po ich skończeniu. Celem takiego wyjazdu jest przede wszystkim doszkolenie angielskiego, podróże i życiowa przygoda. Rolą Au Pair podczas pobytu u rodziny amerykańskiej będzie pomoc w opiece nad dziećmi, ale nie jest oczekiwane ani wymagane profesjonalne doświadczenie w pracy z dziećmi.

2. Program Au Pair Professional USA skierowany do młodych profesjonalistów posiadających już większe doświadczenie w pracy z dziećmi ( praca jako au pair, niania, praca w przedszkolu czy w szkole, praca z dziećmi niepełnosprawnymi itp) i/ lub wykształcenie kierunkowe. Mile widziani są studenci lub absolwenci pielęgniarstwa, rehabilitacji, psychologii czy pedagogiki. W przypadku akceptacji do programu Au Pair Profesional w USA ważne jest praktyczne doświadczenie i przygotowanie kandydata do bardziej odpowiedzialnej i zaangażowanej pracy z dziećmi. Rodziny w programie Au Pair Proffesional najczęściej mają dzieci wymagające więcej uwagi i doświadczenia, w tym dzieci z różnego typu dysfunkcjami czy niepełnosprawnoscią. Au Pair Profesional pomaga w standardowej opiece nad dziećmi ale także może asystować i pomagać w zaleconych ćwiczeniach, rehabilitacji czy terapii dzieci jeśli jest to wymagane.

Poszukiwanie i dobór rodziny jest zawsze indywidualny, podejmowany na podstawie wzajemnej akceptacji obu stron po bezpośrednich kontaktach mailowych i rozmowach na na Skype. Główne korzyści rocznego wyjazdu jako Au Pair Profesional do USA to udoskonalenie angielskiego a jednocześnie zdobycie profesjonalnego doświadczenia zawodowego przydatnego w przyszłej pracy jako pielęgniarz/rka, nauczyciel, fizjoterapeuta czy inne. W przypadku pracy z dziećmi niepełnosprawnymi w Stanach Zjednoczonych kandydaci mają okazję obserwować i śledzić w praktyce stosowane terapie. Programu Au Pair Professional w USA z Prowork skierowany jest do młodych osób z kierunkowym wykształceniem i/lub profesjonalnym doświadczeniem umożliwiającym sprawowanie opieki nad dziećmi z różnego rodzaju dysfunkcjami czy niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną. Rodziny amerykańskie poszukujące Au Pair Professional zapewniają pełne przeszkolenie i wsparcie oraz możliwość aktywnego asystowania w zajęciach terapeutycznych podopiecznego i zdobywania profesjonalnego doświadczenia zawodowego a jednocześnie codziennego szkolenia j. angielskiego. Po zakończeniu kontraktu Au Pair Professional otrzymuje certyfikat zawodowy potwierdzający zdobyte kwalifikacje. Au Pair Professional, w odróżnieniu od standardowego pobytu jako Au Pair w USA, otrzymuje wyższe kieszonkowe, które wynosi 277 USD/tygodniowo i zdobywa profesjonalne doświadczenie związane z profesjonalną opieką/terapią dla dzieci.

Jak zostać Au Pair w Stanach Zjednoczonych? Jakie muszę spełnić wymogi aby wyjechać na rok do USA jako Au Pair?

Wszyscy uczestnicy Programu Au Pair w USA , niezależnie od wybranej opcji programu, muszą spełnić formalne warunki uczestnictwa, które są podanej poniżej oraz mają zagwarantowane w kontrakcie szczegółowe zasady pobytu, w tym m.in bezpłatny przelot do /z USA. Wszyscy uczestnicy programu Au Pair w USA mają zagwarantowany 12 miesięczny kontrakt z rodziną amerykańską jako Au Pair w USA z możliwością przedłużenia o kolejne 6, 9 lub 12 miesięcy. Program Au Pair jest legalnym pobytem w USA na podstawie wizy J1 i oficjalnym programem wymiany kulturowej nadzorowanym przez Departament Stanu w USA skierowanym do młodych osób na całym świecie.

Poniżej podajemy wymagania dla uczestników Au Pair w USA

 • wiek 18-26 lat (wyjazd musi nastąpić przed 27 urodzinami)
 • ukończona szkoła średnia
 • komunikatywna znajomość j. angielskiego
 • ogólne doświadczenie związane z opieką nad dziećmi (prywatna opieka, korepetycje, woluntariat, praca na koloniach, w harcerstwie itp.)
 • prawo jazdy
 • Au Pair w USA jest jest rocznym programem wymiany kulturowej/nie jest pracą.

Dodatkowe wymagania tylko w opcji Au Pair Profesional:

 • preferowane wykształcenie kierunkowe związane z opieką lub edukacją (pedagogika, psychologia, pielęgniarstwo, rehabilitacja, fizjoterapia lub podobne kierunki)
 • minimum roczne profesjonalne doświadczenie związane z pracą z dziećmi jako nauczyciel/terapeuta/niania/asystent. Mile widziane dodatkowe doświadczenie związane z pracą z dziećmi na koloniach, obozach, turnusach rehabilitacyjnych czy praca z dziećmi w ramach praktyk lub woluntariatu.

Warunki pobytu jako Au Pair w USA. Wszyscy uczestnicy programu Au Pair w USA mają zagwarantowane w kontrakcie:

 • bezpłatny przelot w obie strony z/do Polski do /z USA. Do wyboru możliwość wylotu z Warszawy lub innych miast w Polsce
 • własny pokój i całodzienne wyżywienie
 • kieszonkowe Au Pair w USA to 195, 75 USD tygodniowo (10 000 USD rocznie) a w opcji Au Pair Profesional USA – 277 USD tygodniowo (14 400 USD rocznie)
 • jednorazowe stypendium 500 USD na koszty nauki/kursy językowe
 • ubezpieczenie zdrowotne
 • 3 dniowe szkolenie w Nowym Jorku ( opcja Au Pair Pro – szkolenie online)
 • 2 tygodnie płatnego urlopu podczas kontraktu
 • możliwość (opcjonalnie) przedłużenia pobytu o 1 miesiąc i wykorzystania tego czasu na podróże i zwiedzanie
 • możliwość przedłużenia wizy i legalnego pobytu w rodzinie o kolejne 6/9/12 miesięcy.
 • pomoc i opiekę partnerskiego biura, opiekę lokalnego opiekuna oraz spotkania z innymi Au Pair w danym rejonie

Obowiązki Au Pair podczas kontraktu z rodziną w USA to zapewnienie rzetelnej i troskliwej opieki nad dziećmi przez max. 45 godzin tygodniowo, nie więcej niż 10 godzin dziennie oraz nauka na kursach językowych bądź innych kursach zgodnie z wymogami Departamentu Stanu.Wszystkie osoby wyjeżdżające jako Au Pair i Au Pair Pro w USA mają obowiązek uczęszczania na kursy językowe. Dobór szkoły, rodzaj kursu i jego intensywność zależą od indywidualnej decyzji Au Pair oraz od obowiązków ustalonych z rodziną. Polecamy wybranie kursów przygotowujących do zdania międzynarodowych egzaminów.

Jak zostać Au Pair w USA 2017 z Prowork

Jeśli chcesz zostać Au Pair Professional w USA , zarejestruj się na stronie Prowork/Rejestracja lub skontaktuj się z konsultantką Prowork i sprawdź czy możesz zostać Au Pair Professional w USA:email: rekrutacja@prowork.com.pl

skype: rekrutacja_prowork facebook: facebook.com/Prowork.AUPAIR

www.prowork.com.pl

Prowork oferuje indywidualny dobór rodzin z całych Stanów Zjednoczonych m.in. Nowy Jork, Chicago, Waszyngton, Boston, San Francisco, Los Angeles i wiele innych. Pomagamy w całej procedurze rekrutacyjnej i formalnościach wizowych.Szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie Au Pair USA znajdziecie na stronach Prowork w zakładce Au Pair USA. Prowork jest autoryzowanym przedstawicielem w Polsce organizacji amerykańskich Prowork Au Pair do 15 krajów na świecie! Zarejestruj się na stronie Prowork i śledź blogi Au Pair i aktualności na Facebooku. Dołącz do społeczności Au Pair na świecie! Czekamy na Twoje opinie i zapytania.