Czy muszę znać język francuski, żeby wyjechać do pracy we Francji z ATERIMA WORK?

Kategorie artykułu: News

Kiedy rozważamy podjęcie pracy za granicą, ważnym punktem naszych rozmyślań jest kwestia znajomości języka obowiązującego w kraju, do którego chcemy się udać. Jeżeli chodzi o angielski to niemal wszyscy znamy przynajmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt podstawowych zwrotów. Większy dylemat pojawia się gdy trafiamy np. na oferty pracy we Francji.

Praca we Francji a znajomość języka

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie, jakiej pracy szukamy: typowo fizycznej, jak np. dekarz czy pracownik budowlany, a może jednak takiej, która wymaga choć minimalnego kontaktu z klientem- tu można wymienić branże typu: turystyka, fizjoterapia. Wśród ogłoszeń o pracę znaleźć można różne oferty, ATERIMA WORK rekrutuje często pracowników bez znajomości języka francuskiego, którzy dzięki temu, że wyjeżdżają do pracy w grupach kilku- lub kilkunastu osób, mogą pracować w tym kraju. Początek pobytu za granicą jest zawsze wyzwaniem, zwłaszcza dla osoby bez znajomości podstaw językowych ale nauka przychodzi łatwo w naturalny sposób podczas pracy i każdy kolejny wyjazd jest łatwiejszy.

Oferty pracy we Francji bez znajomości języka

Co zrobić, jeśli nie znamy języka francuskiego, a znajdziemy interesującą dla siebie ofertę pracy, w której nie ma informacji o kompetencjach językowych? ATERIMA WORK zapewnia swoim pracownikom wsparcie podczas pobytu za granicą. Konsultanci dostępni są pod telefonem oraz mailem, , pomagają w sytuacjach problemowych czy tłumaczeniach. Ponadto, zatrudnieni mogą liczyć na pomoc w organizacji podróży do pracy we Francji, a bardzo często również na bezpłatne zakwaterowanie. Jeszcze przed wyjazdem wszystkie istotne kwestie, takie jak warunki zatrudnienia i wynagrodzenie, zostaną dokładnie objaśnione. Decydując się na skorzystanie z oferty pracy dla Polaków we Francji, możemy być pewni, że ATERIMA WORK oferuje bezpieczną i legalną pracę za granicą.

Przykładowe oferty pracy we Francji

W zależności od kompetencji, posiadanego doświadczenia oraz dostępności czasowej, możemy wybrać preferowaną ofertę pracy spośród wielu. We Francji pracować można w zawodzie m.in. dla elektryka, dekarza, montera elewacji, montera płyt kartonowo-gipsowych czy jako osoba sprzątająca. Na stronie można jednak znaleźć wiele ciekawych ofert pracy, gdzie znajomość języka nie jest wymagana. Zdarza się, że doświadczenie w zawodzie jest ważniejsze od znajomości języka, który w stopniu podstawowym można opanować stosunkowo szybko, często już na miejscu pracy.

Czy warto uczyć się języka francuskiego przed wyjazdem do pracy we Francji?

Powyższe pytanie można potraktować nieco retorycznie, gdyż zawsze lepiej znać język kraju, do którego zamierzamy się udać. Zwłaszcza kiedy rzecz tyczy się Francji- mieszkańcy tego kraju niechętnie posługują się angielskim i znajomość podstawowych zwrotów znacznie ułatwi nam życie. Już przeglądając oferty, widać, że łatwiej o pracę dla osób, które opanowały francuski na przynajmniej podstawowym poziomie. Niemniej znajdujemy także propozycje pracy w Francji dla Polaków, którzy języków obcych nie znają, a sam proces wyjazdu i zorganizowania życia w nowym miejscu jest monitorowany i wspomagany przez ATERIMA WORK.

Artykuł przygotowany przez firmę Aterima Work