Opiekunka osób starszych: czy to się opłaca?

Kategorie artykułu: News

 

Zawód opiekunki osób starszych, nie cieszy się w Polsce wielką popularnością, jest za to pożądany u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy są najszybciej starzejącym się społeczeństwie w Europie, a mnożące się oferty pracy dla opiekunek tylko uwydatniają ten fakt. Czy warto wyjechać do opieki w Niemczech?

Dla kogo ta praca?

Praca opiekunki w Niemczech, nie jest łatwa, jednak przynosi wiele satysfakcji oraz korzyści finansowych. Dominującą grupą w opiece są Panie w wieku 40-60 lat. Wynika to z tego, że właśnie ta grupa ma największe problemy na polskim rynku pracy i nie może liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie w kraju. Tymczasem za granicą są one bardzo cenione za swoje doświadczenie życiowe i empatię. Ponadto kobiety w tym wieku są najczęściej dyspozycyjne, mają odchowane dzieci i mogą bez problemu jechać na 6-8 tygodni do Niemiec, aby tam opiekować się swoim podopiecznym.

Wymagania i zarobki

Oczywiście praca w opiece w Niemczech to także pewne wymagania, które trzeba spełnić. Podstawa to znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym. Czym wyższy poziom języka, tym na wyższe stawki może liczyć opiekunka. Najlepsze agencje opiekunek, w tym agencja Veritas Opieka, oferują miesięczne zarobki w wysokości nawet do 1700-1800 euro netto. Oprócz tego agencja zapewnia darmowy dowóz na miejsce pracy oraz odbiór po zakończeniu zlecenia. Każda opiekunka ma do dyspozycji przydzielonego opiekuna, z którym może konsultować wszelkie problemy jakie zastanie na miejscu wykonywania pracy, w tym problemy językowe.

Jeśli zastanawiasz się nad pracą jako opiekunka osób starszych w Niemczech ale masz wątpliwości, skontaktuj się z agencją Veritas Opieka. Firma odpowie na wszystkie frapujące Cię pytania.

Artykuł przygotowany przez firmę Veritas