Planujesz wakacyjną pracę za granicą – jak przedstawić ją w CV?

Kategorie artykułu: News

Planujesz spędzić wakacje na pracy przy zbieraniu owoców? Opiekować się dzieckiem we Francji? A może być kelnerem w Wielkiej Brytanii? Pojawia się pytanie, czy takie doświadczenia umieszczać w CV. Podpowiadamy, kiedy i jak atrakcyjnie przedstawić letnie doświadczenia zawodowe.

Zdecydowana większość prac wakacyjnych, szczególnie za granicą, może być ciekawym doświadczeniem, które można przekuć na doświadczenie zawodowe. Istnieje bowiem szereg cennych kompetencji, które można rozwinąć właśnie w trakcie sezonowych prac wakacyjnych, np.:

  • obecność w odmiennym kulturowo kraju,
  • umiejętność znalezienia wspólnego języka z ludźmi z różnych stron świata,
  • planowanie,
  • rozwiązywanie trudnych sytuacji w kontaktach z klientami, współpracownikami, przełożonymi.

Jeżeli pracowałeś w sektorze usług na zachodzie Europy (np. w Wielkiej Brytanii) to miałeś szansę obserwować i uczyć się profesjonalnej, ukierunkowanej na bardzo wymierne efekty obsługi klienta, budowania relacji, sprzedaży dodatkowej. Już sam proces wdrażania, który przechodziłeś, a może również szkolenia mogły dać Ci możliwość nauczenia się czegoś, co będziesz mógł wykorzystać w późniejszej pracy.
Opieka nad dzieckiem to okazja do rozwoju kompetencji w obszarze kreatywności, planowania, zarządzania zmianą, negocjacji. iphone xs case outlet uk Również fizyczne prace rozwijają w nas kompetencje – uczymy się szanować to, co wypracujemy, rozwijamy w sobie konsekwencję i ukierunkowanie na cel, czasem także współpracę zespołową. Podsumowując – niemal każda praca to możliwość rozwoju konkretnych kompetencji. outlet iphone 7 case W przypadku pracy za granicą to także możliwość poszerzenia własnych horyzontów – podróże kształcą, zwłaszcza, jeśli w tym naszym podróżowaniu jesteśmy otwarci i ciekawi obcego świata i odmiennej kultury. Praktycznie każda praca to zdecydowanie lepsza sytuacja niż siedzenie w domu na kanapie przed telewizorem.

CV a rozmowa kwalifikacyjna

Większość rekruterów ma świadomość zdań zapisanych w powyższym akapicie. cheap iphone xs case Dlatego, jeżeli aplikujesz do jednej z pierwszych swoich prac, w doświadczeniu zawodowym wpisz również wakacyjną pracę: nazwę pracodawcy (doprecyzuj kraj), okres zatrudnienia, stanowisko, zakres obowiązków. Ten ostatni punkt jest szczególnie ważny. Wypisz te zadania i obowiązki, które umożliwiły Ci rozwój określonych, potrzebnych do przyszłej pracy kompetencji np. iphone xs case for sale kontakt z klientem, planowanie grafików, tworzenie zamówień. Pomyśl jak pracodawca i zastanów się, co z tego, co robiłeś podczas wakacyjnej pracy, może okazać się wartościowe w nowym miejscu pracy.
Pamiętaj także, że pytanie o wakacyjną pracę może pojawić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dzieje się tak dlatego, że praca pracy nie równa – niektórzy podczas wakacyjnej pracy rzeczywiście wiele się nauczyli, inni uczyli się co robić, żeby nic nie robić. Dlatego rekruter dopyta o szczegóły. Warto wówczas uwypuklić te elementy, które mogą stanowić wartość dodaną dla pracodawcy – np. cheap iphone 8 case online pracę w wielokulturowym środowisku, sam fakt poszukiwania pracy w obcym środowisku, konsekwencję w działaniu, pracę w trudnych warunkach fizycznych (np. wysoka czy niska temperatura), pracę w strukturach sieciowych. iphone xs case for sale To wszystko to elementy, które z jednej strony kształtują naszą osobowość, ukazują naszą determinację, a z drugiej mogą przygotować do pracy w nowych warunkach zawodowych (np. praca w środowisku wielokulturowym, w strukturach sieciowych).

Jesteś zainteresowany ofertami pracy we Francji w ATERIMA? Zobacz aktualne oferty pracy lub skontaktuj się z firmą bezpośrednio:
e-mail: francja@aterima.pl