Straciłeś pracę i nie wiesz co dalej? Postaw na legalną formę zatrudnienia!

Kategorie artykułu: News

 

Pandemia koronawirusa z dnia na dzień diametralnie zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie. W dobie globalnego kryzysu, wielu przedsiębiorców musiało zamknąć swoje biznesy, co dla tysięcy Polaków oznaczać mogło tylko jedno – utratę pracy. Inni natomiast zdecydowali się kontynuować działalność w zmienionych realiach – konieczne okazały się cięcia budżetowe z obniżkami wynagrodzeń włącznie. Z dnia na dzień coraz bardziej widać, że wszechobecny strach i niepewność, wiążą się już nie tylko z ludzkim zdrowiem, ale również z pracą. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Co zrobić, gdy wisi nad Tobą widmo utraty pracy lub – co gorsza – to już się stało?

Utrata pracy – pandemia zbiera żniwo

W dobie ogólnoświatowego kryzysu, wiele firm zmuszonych było ogłosić upadłość, niektóre stały się niewypłacalne, w przypadku innych natomiast okazało się, że konieczne będą zwolnienia przynajmniej części pracowników. Świat nie był przygotowany na tak potężny cios. Nikt nie mógł się do tego przygotować – dotyczy to również osób, które m.in. pracując w danym miejscu już od wielu lat, nagle straciły bezcenne poczucie bezpieczeństwa i stabilności finansowej. Problem ten w równym stopniu dotknął zarówno pracowników na etacie, zleceniobiorców, jak i osoby zatrudnione w ramach umowy o dzieło. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Odpowiedzią na obecne problemy i wyzwania, może być stabilna i legalna praca w Niemczech, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Praca w Niemczech – na przekór koronawirusowi

Choć globalny kryzys gospodarczy dotknął wiele firm m.in. w Polsce, to istnieją pewne branże, które w tej dramatycznej sytuacji dają nadzieję i realną szansę na stabilną pracę oraz niezależność finansową. Jedną z takich firm, jest Promedica24, która jest jednym z liderów na dynamicznie rozwijającym się rynku opiekuńczym.

W tym wyjątkowo trudnym czasie, niezwykle potrzebna i bezcenna okazuje się być praca jako opiekunka osób starszych. Osób, które często potrzebują pomocy i wsparcia w codziennych, najbardziej prozaicznych czynnościach. Promedica24 daje więc możliwość legalnej pracy, wychodząc tym samym naprzeciw potrzebom bezradnych, a zarazem bezbronnych seniorów, którzy zwłaszcza teraz potrzebują szczególnej pomocy i opieki.

Dlaczego warto pracować jako opiekunka osób starszych?

Praca w zawodzie opiekunki seniorów to idealna propozycja dla osób, które szukają sposobu, by mieć zapewnione stałe wynagrodzenie na wysokim poziomie, a także specjalne bonusy. Bez względu na to, jak dalej będzie rozwijać się pandemia, Promedica24 oferuje bezpieczną i legalną pracę w Niemczech. Dodatkowo kandydatów czekają specjalne szkolenia opiekuńcze i językowe, dzięki którym będą mogli poszerzyć zakres swoich kwalifikacji.

W tak niestabilnych warunkach, jakie mamy obecnie, szczególnie ważne jest bezpieczeństwo oraz troska o zdrowie i życie ludzi. Pamiętaj więc o tym, że jeśli zdecydujesz się pracować jako opiekunka osób starszych, będziesz ograniczać się jedynie do kontaktu przede wszystkim ze swoim podopiecznym. Nie ponosisz więc dodatkowego ryzyka, związanego np. z koniecznością codziennego spotykania się z większą liczbą osób.

W dobie koronawirusa, Promedica24 zadbała również o to, aby proces rekrutacji przebiegał z dołożeniem wszelkich starań o Twoje bezpieczeństwo. Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w sterylnym biurze bądź przez telefon. Co więcej, również na etapie dojazdu do podopiecznego, będziesz mieć zapewnione dogodne warunki do bezpiecznej podróży. Wszystkie busy są regularnie odkażane, a dodatkowo znajdziesz w nich rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko zachorowania i przenoszenia wirusów oraz bakterii na innych.

Praca opiekunki seniorów jest dobrą propozycją również z tego względu, że jest ona obarczona stosunkowo niewielkim ryzykiem, co wynika z faktu, że osoby starsze często mają problemy z mobilnością – z reguły same nie wychodzą z domu, a tym samym nie narażają się na zarażenie koronawirusem. Każdy opiekun ma zapewniony nocleg oraz wyżywienie, więc poza wysokimi zarobkami za kontrakt, można dodatkowo zaoszczędzić na kosztach życia. Jeśli jesteś zainteresowana pracą w roli opiekunki seniorów, sprawdź szczegóły na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Materiał partnera