Zawód krupier – najważniejsze informacje o tym ciekawym zawodzie

Kategorie artykułu: News

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat zawodu krupiera. Krupier musi zawsze prezentować się nienagannie, doskonale znać zasady gry i zachowywać zimną głowę.

Jak wygląda praca krupiera?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad wykonywaniem zawodu krupiera? Mało kto w ogóle bierze pod uwagę taką możliwość. Warto się jednak bliżej przyjrzeć pracy tej intrygującej i zawsze dostojnej postaci obsługującej najpopularniejsze gry hazardowe w kasynach. Wszyscy doskonale wiedzą o tym, że kasyna mają spore środki pieniężne i bez wątpienia zapewniają swoim pracownikom znakomite warunki pracy. Jednakże, aby trafić do pracy w jednym z takich salonów gier, należy spełnić kilka podstawowych warunków.

Krupier musi wykazać się ponadprzeciętną prezencją, wymową i umiejętnością zachowania się w stresujących sytuacjach. Kiedy w grę wchodzą prawdziwe pieniądze, zawsze pojawiają się emocje. W zależności od tego, czy ktoś przegrywa, czy wygrywa – dobry krupier powinien wiedzieć, jak się zachować, aby panować nad sytuacją.

Umiejętność zachowania się w stresujących sytuacjach

Profesjonalny krupier potrafi w subtelny sposób rozładować nerwową atmosferę, która zawsze występuje w przypadku hazardu. Gospodarz gry musi być zawsze przygotowany na to, że ktoś może go obwiniać o złe prowadzenie rozgrywki w przypadku, kiedy przegrywa swoje ciężko zarobione pieniądze.

Krupier musi także dbać o kulturę zawodników przy stole w grach, w których udział bierze więcej osób. Niestety zdarzają się sytuacje, że ktoś nie zwraca uwagi na innych graczy w przypadku, kiedy rozgrywana jest gra ruletka i niepotrzebnie przedłuża rozgrywkę – w takiej sytuacji gospodarz musi poprosić taką osobę o odejście od stołu.

Odpowiedni dress code i kultura osobista

Profesjonalny krupier to przede wszystkim osoba, która wzbudza szacunek osób po drugiej stronie stołu do gry. Musi mieć nienaganną sylwetkę, aparycję i dbać o schludną fryzurę czy zarost w przypadku mężczyzny. Krupierem oczywiście może zostać kobieta, co jest coraz częstszym widokiem w przypadku tak zwanego kasyna na żywo w kasynach internetowych.

Za ubiór odpowiada pracodawca, jednak to gospodarz gier musi dbać o to, by utrzymywać go w odpowiednim stanie. Nie może być pomięte ani pobrudzone. Przy hazardzie niezwykle ważną rolę odgrywa prezencja, ponieważ gracz podświadomie wybiera te stoły, przy których stoją osoby atrakcyjne i zadbane.

Niezwykle ważną rolę odgrywa ogólna kultura osobista. Krupier powinien doskonale opanować umiejętność poprawnego wyrażania się, co w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne dla dużej części społeczeństwa. Osoba, która korzysta tylko z tradycyjnych i neutralnych emocjonalnie zwrotów, automatycznie sprawia, że gracz czuje do niej szacunek i dystans. Krupier nie powinien dopuścić do sytuacji, w której zwróci się do obsługiwanej osoby na ty lub nie wytrzyma napięcia i wda się w niepotrzebną dyskusję.

Bardzo dobra znajomość zasad rozgrywki

Krupierem nie zostanie każdy. Żeby móc prowadzić swój własny stół z konkretną grą, należy doskonale znać jej zasady. Gospodarz musi skrupulatnie czuwać nad przebiegiem rozgrywki i nie może pozwolić sobie na żadne odejście od podstawowych zasad. Niezwykle ważne jest, aby krupier był pod tym względem bezwzględny. W przypadku gry w blackjacka, rywalizuje on z graczem i musi czuwać nad wszelkimi zagraniami, które różnią się w zależności od wariacji zabawy.

Bardzo często zdarza się, że do kasyna przychodzą osoby, które nie znają dokładnych zasad gry i to właśnie krupier musi poprowadzić zabawę w taki sposób, aby zapoznały się one z nimi w najbardziej przystępny sposób. Profesjonalny krupier z niemałym doświadczeniem potrafi zrobić to w taki sposób, że gracz nawet nie zdaje sobie sprawy, że właśnie zapoznał się ze wszystkimi wymaganymi opcjami zabawy.

Czy zawód krupiera jest łatwy?

Z punktu widzenia obserwatora każda praca wydaje się łatwa. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że za wszystkim stoi aż tyle rzeczy, które należy spełnić, by profesjonalnie wykonać konkretny zawód. Tak samo ma się sprawa z zawodem krupiera. Pozornie przyjemna praca, polegająca na staniu i obsługiwaniu klientów. Jednak za tym wszystkim stoi bardzo wiele niezauważalnych czynników, które sprawiają, że gospodarz gry prezentuje się tak, a nie inaczej.

Zawód krupiera z pewnością nie należy do najłatwiejszych, jednak jest na tyle ciekawy, że warto zastanowić się nad taką możliwością. Kto wie, może to właśnie Tobie uda się trafić do renomowanej placówki, gdzie będziesz stał za stołem do ruletki i wzbudzał szacunek tych wszystkich ludzi.