6 aplikacji do nauki angielskiego. Sprawdź, która jest dla Ciebie?

Kategorie artykułu: News

 

Znajomość języków obcych jest bardzo przydatna i zawsze warto się ich uczyć. Otwierają one wachlarz możliwości zarówno tych zawodowych, jak i podróżniczych. Niezależnie od tego, czy chodzi o znalezienie pracy, uzyskanie awansu, rozwój kariery akademickiej, czy wzbogacenie własnych umiejętności, zapotrzebowanie na osoby posługujące się językiem angielskim stale rośnie. Coraz częściej znajomość języków obcych staje się wymogiem, a nie dodatkowym atutem a my chcąc sprostać wymaganiom przyszłych uczelni i pracodawców zaczynamy sięgać po różne metody nauki i przyswajania wiedzy w tym zakresie.

Angielskie Książki Stosy Na Stole W Miejscu Pracy

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się kilku popularnym aplikacjom do nauki języka angielskiego, które zrewolucjonizowały sposób, w jaki ludzie podchodzą do nauki języka.

Przygotowując się do nauki, zacznij od określenia swoich celów. Bez względu na to, czy zależy Ci na poprawie posiadanych już umiejętności, budowaniu słownictwa, czy przygotowaniu się do egzaminów, jasno wyznaczone cele ułatwią zdobywanie wiedzy. Pamiętaj także o wyznaczeniu miejsca do nauki i określeniu czasu, jaki możesz na nią poświęcić. Konsekwencja jest tutaj kluczowa, więc ustal regularny i realny harmonogram, który wpisuje się w Twoje życie, pracę i czas wolny.

Większość aplikacji do nauki języków oferuje funkcje śledzące postępy. Sprawdzaj swoje osiągnięcia i poprawę umiejętności oraz ukończone zadania. Da Ci to wiedzę, na jakim poziomie aktualnie jesteś oraz co warto jeszcze doszlifować.

Aplikacje do nauki języka angielskiego

Beelinguapp to darmowa aplikacja do nauki języków obcych, koncentrująca się na nauce poprzez czytanie. Użytkownicy mogą czytać teksty obok siebie zarówno w języku angielskim, jak i polskim, co sprawia, że aplikacja to doskonałe narzędzie do zrozumienia kontekstu i jednoczesnego poszerzania słownictwa.

Aplikacja zawiera audiobooki, karaoke, quizy, fiszki i wiele innych ciekawych narzędzi, które pomogą Ci doskonalić swoje umiejętności językowe.

Vocabulary Miner to kolejna darmowa aplikacja, która powstała w celu usprawnienia procesu przyswajania słownictwa. Nauka opiera się o fiszki podzielone na pakiety tematyczne.

Aplikacja pozwala na tworzenie własnych pakietów oraz udostępnianie ich innym użytkownikom. Ty także możesz korzystać z zasobów innych uczestników szkolenia, którzy chcieli podzielić się swoimi materiałami.

Duolingo to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji. Jest darmowa z możliwością dokupienia różnych udogodnień. Duolingo zamienia naukę języka w zabawne i interaktywne doświadczenie. Jest oparta o elementy gry. Użytkownicy przechodzą kolejne poziomy, zarabiają wirtualną walutę i odblokowują osiągnięcia kończąc etapy nauki.

Aplikacja obejmuje różne umiejętności językowe, w tym czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Krótkie lekcje i przyjazny interfejs są dedykowane dla osób w każdym wieku.

Rosetta Stone to aplikacja płatna z mocno ograniczoną darmową wersją próbną. Warto skorzystać z możliwości testu, ponieważ jest to niezwykle rozbudowane i profesjonalne narzędzie do nauki języków.

Aplikacja wykorzystuje metodę immersyjną (bez zapamiętywania pojedynczych słówek i struktur gramatycznych), kładąc nacisk na naukę wizualną i kontekstową. Użytkownicy muszą angażować się w działania odzwierciedlające sytuacje rzeczywiste, mające wpływ na naturalne zrozumienie języka. Rosetta Stone oferuje kursy na różnych poziomach zaawansowania, zapewniając kompleksowe doświadczenie edukacyjne. Narzędzie oferuje krótkie 5-10 minutowe lekcje na dobranoc tak, aby każdy, nawet najbardziej zapracowany mógł poświęcić chwilę na naukę.

Babbel posiada darmową wersję próbną, ale z ograniczonym dostępem. Jeżeli chcesz w pełni korzystać z opcji dostępnych w aplikacji, musisz zapłacić. Babbel przeznaczony jest dla użytkowników poszukujących praktycznych umiejętności językowych do codziennych rozmów. Aplikacja koncentruje się na nauczaniu przydatnych w codziennym funkcjonowaniu zwrotów i słownictwa. Jest to dobre rozwiązanie dla osób oczekujących szybkich efektów i nieskupiających się na gramatyce. Lekcje Babbel zostały zaprojektowane tak, aby były krótkie i skuteczne, dzięki czemu idealnie pasują do napiętych harmonogramów.

Busuu łączy zwykłą naukę języka z możliwością interakcji z innymi użytkownikami. Wersja podstawowa jest bezpłatna. Użytkownicy mogą ćwiczyć swoje umiejętności językowe poprzez interakcję z native speakerami. Oprócz tradycyjnych lekcji Busuu oferuje ćwiczenia w pisaniu i mówieniu, umożliwiając użytkownikom otrzymywanie informacji zwrotnych od globalnej społeczności.

Aplikacja wyposażona jest w eksperckie filmiki, fiszki, rozmówki i ćwiczenia. Daje również możliwość współzawodnictwa z innymi użytkownikami. Różnorodność sprawia, że narzędzie jest odpowiednie dla osób rozpoczynających naukę, jak i tych na poziomie zaawansowanym.

Aplikacje wspomagające naukę języka angielskiego to łatwe w obsłudze narzędzia, które mają za zadanie sprostać różnym stylom nauczania. Wymienione przykłady to tylko część dostępnych na rynku. Przed wybraniem odpowiedniej aplikacji warto zapoznać się z kilkoma, zwłaszcza że większość oferuje wersje próbne. W czasach, gdy znajomość języka angielskiego jest coraz bardziej powszechna i preferowana przez pracodawców warto skorzystać z narzędzia, które możemy mieć zawsze przy sobie i korzystać z niego w każdej wolnej chwili.

Artykuł przygotowała Sandra Tyl