Poloniusz w Mediach

Jeżeli piszą Państwo o pracy lub życiu za granicą, zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie wzbogacimy Państwa artykuły konkretnymi danymi lub historiami naszych użytkowników – potrzebujemy zwykle kilku dni na wysłanie ankiet i przepytanie chętnych respondentów.

Kontakt z Mediami:
Magdalena Cerecka
marketing@poloniusz.pl

 

NAPISALI O NAS:

 

Najlepsze portale z ofertami (13.03.2024)
Gdzie szukać pracy? Na pewno zadajesz sobie to pytanie, jeśli planujesz zmianę stanowiska, przebranżowienie albo jesteś na początku drogi zawodowej. I słusznie. Miejsc z ogłoszeniami jest bardzo dużo i warto wiedzieć, gdzie możesz znaleźć uczciwie i atrakcyjne oferty. Czytaj więcej.


Przydatne narzędzia online  (25.09.2023)
W dobie stałej informatyzacji procesów, w tym również tych związanych z rekrutacją, twórcy portali internetowych, skierowanych do osób zainteresowanych rozwojem zawodowym, stworzyli z myślą o nich szereg narzędzi. Zwykle dostępnych online i bezpłatnie. Te które postanowiliśmy zaprezentować zostały przez nas przetestowane i z całą pewnością są warte wypróbowania. Czytaj więcej.


Praca w Danii dla Polaków [oferty pracy, zarobki, agencje, opinie, prawo] (1.06.2022)
Jesteś niezadowolony ze swoich zarobków? Nie masz perspektyw na podwyżkę? Wielu Polaków jest w takiej sytuacji. Żeby poprawić jakość życia, decydują się na emigrację zarobkową. Od dłuższego czasu Wielka Brytania nie jest już jedynym kierunkiem takich wyjazdów. Coraz więcej Polaków decyduje się na pracę w Danii. Rozważ ten kierunek — bez względu na to, czy myślisz o sezonowej pracy, czy stałym zatrudnieniu. Czytaj więcej.


“Jeśli coś może zająć połowę czasu, to czemu z tego nie skorzystać?” Historia współpracy z portalem Poloniusz.pl (25.05.2022)
Poloniusz.pl jest jednym z największych portali ogłoszeniowych dla Polaków poszukujących pracy poza granicami kraju. Swoją wirtualną przestrzeń oferuje przede wszystkim pracodawcom, ale również kandydatom poszukującym zatrudnienia.Na portalu zdarzają się też oferty mieszkaniowe – ogłaszają się zarówno wynajmujący jak i najemcy. Czytaj więcej.


Praca Anglia i Wielka Brytania – Wyjazd do pracy w UK a Brexit  (04.02.2022)
Brexit martwi Polaków, zwłaszcza tych, którzy związali swoje życie zawodowe z Wielką Brytanią. Czy praca w Anglii jest nadal atrakcyjna? I czy w ogóle jest możliwa? Zostań z nami, don’t brexit, a sam wyrobisz sobie opinię. Czytaj więcej.


Praca Czechy – zarobki, opinie o życiu i pracy w Czechach (04.02.2022)
Słyszałeś o tym, że coraz więcej Polaków wyjeżdża do Czech? Niemożliwe, żeby chodziło tylko o lepsze piwo. Poza knajpianym stylem życia Czechy oferują coś jeszcze— Zatrudnienie. Czytaj więcej.


Praca w Norwegii – porady, zarobki, oferty (także dla par i bez języka)  (16.01.2022)
Pod koniec 2018 roku Norwegia była drugim najczęściej wybieranym przez polskich emigrantów kierunkiem. Trudno się dziwić — średnia pensja w kraju fiordów to prawie 20 tys. zł brutto! Ciebie też kusi perspektywa bardzo wysokich zarobków? A może po prostu marzysz o życiu w tym pięknym kraju?  Czytaj więcej.


Praca w Holandii 2022: dla par, bez języka + Zarobki w Holandii (09.12.2021)
Czy pomimo wysokich kosztów życia Holandia wciąż jest popularnym wśród Polaków kierunkiem emigracji? Okazuje się, że tak!W 2017 r. zarejestrowanych było tam aż 160 tys. naszych rodaków. Czytaj więcej.


Jak zdobyć pracę na terenie Holandii? Wszystko co musisz wiedzieć (01.07.2020)
Jeżeli zastanawiasz się, czy w obecnej sytuacji znalezienie pracy w Holandii jest możliwe, zapoznaj się z poniższym artykułem. Opisujemy w nim, jak znaleźć pracę w kraju tulipanów i podpowiadamy od czego zacząć poszukiwania. Czytaj więcej.


Wybory prezydenckie 2020: Jak zagłosują Polacy w Niderlandach? Wyniki sondaży (25.06.2020)
28 czerwca w Polsce odbywają się wybory na urząd Prezydenta RP. Swój głos mogą oddać pełnoletni obywatele także ci, którzy przebywają poza granicami. Portal Poloniusz.pl przeprowadził ankietę, z której wynika, jak głosować będą Polacy przebywający w kraju tulipanów. Czytaj więcej.


Sonda: W Anglii Rafał Trzaskowski wygrywa I turę wyborów (23.06.2020)
Najbliższe wybory prezydenckie wiążą się ze znacznym zainteresowaniem Polonii. Swój udział w wyborach zadeklarowało ponad 330 tys. emigrantów. Czytaj więcej.


Wybory prezydenckie: preferencje Polaków w Holandii (22.06.2020)
Zbliżające się wybory prezydenckie cieszą się dużym zainteresowaniem Polonii. Jakie są preferencje wyborcze Polaków w Holandii? Przedstawiamy wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal Poloniusz.pl. Czytaj więcej.


Jak zagłosują emigranci w Holandii? (22.06.2020)
Najbliższe wybory prezydenckie wiążą się ze znacznym zainteresowaniem Polaków przebywających za granicą. Swój udział w wyborach zadeklarowało aż 330 tys. emigrantów. Czytaj więcej.


Wybory prezydenckie: preferencje Polaków w Holandii (22.06.2020)
Zbliżające się wybory prezydenckie cieszą się dużym zainteresowaniem Polonii. Jakie są preferencje wyborcze Polaków w Holandii? Przedstawiamy wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal Poloniusz.pl. Czytaj więcej.


Praca w Danii dla Polaków [oferty pracy, zarobki, agencje, opinie, prawo] (21.05.2021)
Jesteś niezadowolony ze swoich zarobków? Nie masz perspektyw na podwyżkę? Wielu Polaków jest w takiej sytuacji. Żeby poprawić jakość życia, decydują się na emigrację zarobkową. Od dłuższego czasu Wielka Brytania nie jest już jedynym kierunkiem takich wyjazdów. Coraz więcej Polaków decyduje się na pracę w Danii. Czytaj więcej.


Praca Niemcy: sezon 2020 (opinie, zarobki w Niemczech, oferty) (25.11.2019)
Chcesz wyjechać do pracy w Niemczech? Albo po prostu zastanawiasz się, czy to opłacalne i czy warto. Oto przewodnik (nieturystyczny) po pracy w Niemczech. Czytaj więcej.


Praca: Anglia i Wielka Brytania (Wyjazd do pracy w UK) (25.11.2019)
Brexit przeraża Polaków, ale— Chyba nie bardziej niż perspektywa pracy za 15 zł za godzinę w naszym kraju. Czy praca w Anglii jest nadal atrakcyjna? Czytaj więcej.


Jak i gdzie szukać pracy? 49 stron i portali z ofertami pracy na 2019 (19.11.2019)
Przed Tobą prawdziwe kompendium wiedzy na temat rynku pracy. Zebraliśmy strony i narzędzia, które mogą Ci pomóc w znalezieniu pracy. Czytaj więcej.


Praca za granicą: Bezpieczny wyjazd do pracy (bez języka też) (19.11.2019)
Brak pieniędzy. Nieciekawe oferty pracy. Kiepskie perspektywy na przyszłość. Zawsze wtedy pojawia się myśl o wyjeździe za granicę. Po to, by zarobić i … Czytaj więcej.


Mońki znowu jadą do USA. Wielka feta po zniesieniu wiz (07.11.2019)
Cieszymy się ogromnie. Po tylu latach zdarzyła się wspaniała rzecz. Rodziny emigrantów będą mogły się swobodnie odwiedzać. Spodziewam się… Czytaj więcej.


Praca na Wyspach już nie tak atrakcyjna dla Polaka (13.05.2018)
Ponad połowa osób rozważających w najbliższych miesiącach wyjazd zarobkowy za granicę, wybiera się tam po raz pierwszy. Najchętniej decydują się na Niemcy albo Holandię. Czytaj więcej.


Jak skutecznie szukać pracy – moc planu działania (08.12.2017)
Wielu niepełnosprawnych już pracuje. Osoby z niepełnosprawnością mają prawo do spełniania się również w życiu zawodowym. Muszą jednak na ogół włożyć w to więcej wysiłku. Dlatego warto wszystko rozsądnie zaplanować. Czytaj więcej.


Co Polacy w UK zrobią po Brexicie? (10.07.2016)
Choć od referendum o Brexit minęło już trochę czasu, to jest to nadal gorący temat. Ciągle mamy wiele niewiadomych dotyczących wyjścia Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej. Nadal również nasi rodacy nie wiedzą do końca, jak się potoczy ich życie na Wyspach. Czytaj więcej.

Znalezione obrazy dla zapytania nowiny.pl logo


Wielka Brytania, Brexit: Polacy wrócą do Polski? Większość planuje zostać i dalej pracować w Wielkiej Brytanii (06.07.2016)
Większość Polaków, jeśli brałaby udział w referendum dotyczącym Brexit, głosowałaby za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii martwią się o swoją sytuację ekonomiczną oraz antypolskie nastroje po Brexicie, jednak większość z nich planuje pozostać w UK. Czytaj dalej.

Puls HR


Polacy nie chcą przyjmować imigrantów zarobkowych (23.03.2016)
Prawie połowa Polaków – mieszkających w Polsce i za granicą – uważa, że europejskie kraje nie powinny przyjmować żadnych imigrantów. Jedynie Polacy w Anglii w większości uważają, że należy imigrantów przyjmować – ale tylko tych zarobkowych. Czytaj więcej.

Puls HR


 Kierowcy, spawacze, ale nie tylko. Jak dobrze zarobić w Niemczech (17.11.2015)
Niemcy poszukują do pracy polskich specjalistów: budowlańców, spawaczy, elektryków, hydraulików i kierowców. Minimalne stawki rozpoczynają się od 8,5 euro, a wykwalifikowany pracownik może zarobić nawet 11-13 euro. brutto za godzinę. – Pracodawca zapewnia często zakwaterowanie i wypłaca diety – mówi Łukasz Kuncewicz z serwisu Poloniusz.pl. Czytaj więcej.


Zarobki Polaków we Francji (03.08.2015)
Polonia Francuska to jedna z najstarszych i najliczniejszych społeczności polskich w Europie. W chwili obecnej we Francji mieszka ponad milion osób z polskimi korzeniami. Pierwsza duża fala przyjazdów naszych rodaków nastąpiła podczas rewolucji francuskiej oraz wojny napoleońskiej. Kolejne miały miejsce w okresie Wielkiej Emigracji oraz II wojny światowej. Jak podaje GUS w 2014 roku na terenie tego kraju znajdowało się ponad 64 tys. naszych rodaków. Czytaj więcej.

Logo


Opiekun osoby starszej w Niemczech zarobi 6 tys. zł miesięcznie (01.06.2015)
Doświadczona pielęgniarka zarobi w Niemczech do 10 tys. zł brutto miesięcznie. Opiekun osoby starszej – 6 tys. zł „na rękę”. Czytaj więcej.

Rynek Seniora - zdrowie, finanse, polityka senioralna


Raport „Wyborczej”. Ile zarobi hydraulik czy kucharz w Niemczech i Holandii? (15.06.2015)

Doświadczona pielęgniarka zarobi w Niemczech do 10 tys. zł brutto miesięcznie. Cukiernik może liczyć na 4,9 tys. zł, a kelner na ponad 7 tys. zł. W Holandii ogrodnik dostanie ponad 6 tys. zł. Czytaj więcej.


Praca na saksach się opłaca? Niemiecko-holenderska lista płac (28.05.2015)
Doświadczona pielęgniarka zarobi w Niemczech do 10 tys. zł brutto miesięcznie. Cukiernik może liczyć na 4,9 tys. zł, a kelner na ponad 7 tys. zł. W Holandii ogrodnik dostanie ponad 6 tys. zł. – Zainteresowanie pracą w Niemczech z roku na rok rośnie – mówi Łukasz Kuncewicz z portalu Poloniusz.pl. Czytaj więcej.


’Norweska’ lista płac. W budowlance od 63 zł za godzinę, w kuchni – 81 zł… (23.05.2015)
Jedne z największych zarobków osiągają pracownicy uczelni – nawet 19,5 tys. zł miesięcznie. Monter rur zarobi 68 zł za godzinę brutto, kucharz z doświadczeniem – 81 zł, a osoba sprzątająca 12 tys. zł miesięcznie. Czytaj więcej.


Paweł Kukiz wygrywa wśród emigrantów (05.05.2015)
Sonda została przeprowadzona w dniach 23.04.2015 r. – 04.05.2015 r., na grupie 1408 respondentów (877 Polaków mieszkających i pracujących poza Polską oraz 531 mieszkających w Polsce i myślących o wyjeździe do pracy za granicę). Czytaj więcej.


Wybory prezydenckie 2015: Paweł Kukiz wygrywa wśród emigrantów (05.05.2015)
„Wybierz swojego prezydenta!” – takim hasłem serwis Poloniusz zachęcał użytkowników do wzięcia udziału w przedwyborczej sondzie. 1408 respondentów (emigranci i ludzie mieszkający w Polsce, ale szukający pracy za granicą) wskazało swojego faworyta. Ponad 1/3 z nich zadecydowała, że chce powierzyć funkcję głowy państwa Pawłowi Kukizowi. Czytaj więcej.


Paweł Kukiz wygrywa wśród emigrantów (05.05.2015)
– Tak wysoki wynik Pawła Kukiza nie powinien zaskakiwać – tłumaczy Łukasz Kuncewicz, szef serwisu Poloniusz. – Emigranci i ludzie zmuszeni do szukania pracy za granicą to grupa niezadowolonych i dla nich kandydat tak antysystemowy jak Paweł Kukiz wydaje się naturalnym wyborem. Czytaj więcej.


Dlaczego goście z Rajchu odwiedzają nas rzadziej (05.04.2015)
Jeszcze nie tak dawno ciotki i wujkowie z Niemiec regularnie zjeżdżali do nas na święta. Dziś goście z Zachodu nie przyjeżdżają już tak chętnie, a jak już się pojawią – to często nocują w hotelu. Czytaj więcej.


Czemu Polki rodzą więcej dzieci za granicą? (19.02.2015)
Średnio polska kobieta rodzi 1,3 dziecka. Takie statystyki dotyczą jednak tylko matek zamieszkujących na terenie Polski. Na emigracji sytuacja diametralnie się zmienia – wskaźnik ten podwyższa się o jedno dziecko. Dlaczego? Co w największym stopniu wpływa na podejmowanie decyzji o powiększeniu rodziny. Odpowiedzi na te pytania poszukiwał serwis Poloniusz.pl. Czytaj więcej.


Dlaczego Polki na emigracji rodzą więcej dzieci? (16.02.2015)
Polacy, którzy chcą mieć dzieci w Polsce, zdają się głównie na siebie. Podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny uzależniają od posiadania stabilnej pracy (93% respondentów). Dla przyszłych rodziców na drugim miejscu liczy się łatwe nabycie mieszkania… Czytaj więcej.


Za granicą łatwiej o stabilną pracę, dlatego Polki wolą rodzić tam dzieci (13.02.2015)
Becikowe i długość urlopu macierzyńskiego nie są w oczach emigrantów rozwiązaniem problemu dzietności – odpowiednio tylko 2 proc. i 8 proc. Polaków za granicą twierdzi, że te formy wsparcia mogłyby wpłynąć na ich decyzję o posiadaniu dzieci. Czytaj więcej.


Dlaczego Polki rodzą więcej dzieci za granicą? (13.02.2015)
Polki rodzą w Polsce średnio 1,3 dziecka. Wystarczy jednak, że przekroczą Odrę, a wskaźnik ten zwiększa się o jedno dziecko. Serwis Poloniusz.pl przepytał ponad 800 Polaków pracujących w Polsce i poza jej granicami, co dla nich liczy się najbardziej przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu dzieci. Czytaj więcej.


Czemu Polki rodzą więcej dzieci za granicą? (13.02.2015)
Polki rodzą w Polsce średnio 1,3 dziecka. Wystarczy jednak, że przekroczą Odrę, a wskaźnik ten zwiększa się o jedno dziecko. Serwis Poloniusz.pl przepytał ponad 800 Polaków pracujących w Polsce i poza jej granicami, co dla nich liczy się najbardziej przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu dzieci. Czytaj więcej.


Na święta zjechało mniej emigrantów niż przed laty (01.01.2015)
W te święta do kraju zjechało zaledwie 31 proc. emigrantów. Tymczasem w momencie, gdy decydowali się na wyjazd za granicę, aż połowa z nich zarzekała się, że zawsze będzie spędzać Boże Narodzenie i sylwestra w Polsce. Czytaj więcej.


Święta częściej na emigracji 24.12.2014)
Tłumy Polaków wracających na święta z portfelami wypchanymi funtami lub euro to z roku na rok rzadszy obrazek. Coraz więcej osób Boże Narodzenie spędza w krajach, w których pracuje. Czytaj więcej.


Święta pełne tradycji. Jak je kiedyś spędzaliśmy i jak teraz? (24.12.2014)
Serwis Poloniusz.pl (największy z ogłoszeniami w sprawie pracy dla Polonii) zakończył właśnie sondę (wzięło w niej udział 700 osób), z której wynikło, że już tylko co trzeci emigrant myśli o przyjeździe do rodzinnej miejscowości z okazji świąt. Czytaj więcej.


Święta na emigracji. Coraz więcej rodaków Boże Narodzenie spędza w krajach, w których pracuje – przedruk artykułu Dziennika Polskiego (24.12.2014)
Tłumy Polaków wracających na święta z portfelami wypchanymi funtami lub euro to z roku na rok rzadszy obrazek. Coraz więcej osób Boże Narodzenie spędza w krajach, w których pracuje Czytaj więcej.


Czy Polacy wrócą na stałe? (23.12.2014)
Święta Bożego Narodzenia to czas powrotów z emigracji. Obserwatorzy tego zjawiska coraz częściej zadają sobie pytanie, na ile Polacy chcą jedynie odwiedzać nasz kraj przy okazji rodzinnych spotkań, a na ile myślą o definitywnym powrocie. Czytaj więcej.


Jak spędzają święta Polacy w Polsce i na emigracji? (23.12.2014)
Serwis Poloniusz.pl zapytał Polaków o sposoby spędzania świąt Bożego Narodzenia. Jak wynika z analizy ponad 700 wypowiedzi respondentów mieszkających w Polsce i poza nią, Boże Narodzenie to wciąż dla nas święta, które w miarę możliwości spędza się w rodzinnym gronie w domu. Czytaj więcej.


Jak spędzają święta Polacy w Polsce i na emigracji? Czego sobie życzymy? (19.12.2014)
Póki mieszkamy w kraju, póty zarzekamy się, że w razie wyjazdu będziemy wracać na święta do Polski (połowa respondentów), po wyjeździe natomiast już tylko 1/3 z nas myśli o przyjeździe do kraju z tej okazji. Czytaj więcej.


Polscy emigranci wracają do kraju na święta (19.12.2014)
Boże Narodzenie to wciąż dla nas święta, które w miarę możliwości spędza się w rodzinnym gronie w domu, a nie w ciepłych krajach lub na nartach. Czytaj więcej.


Czy Polacy chcą wrócić z emigracji? (09.12.2014)
Z naszych analiz wynika, że im dłużej emigrant żyje poza Polską, tym trudniej mu wrócić” – zauważa Łukasz Kuncewicz, szef serwisu Poloniusz.pl. „Przykładowo, wśród emigrantów, którzy mieszkają za granicą krócej niż 4 lata, tylko jedna trzecia planuje zostać na dłużej, a 33% waha się z decyzją. Czytaj więcej.


Polacy nie chcą wracać z emigracji. Marzą, żeby zostać obywatelami kraju, do którego przyjechali (05.12.2014)
46% Polaków nie chce już wrócić do kraju z emigracji – takie dane zebrała sonda przeprowadzona przez serwis Poloniusz.pl wśród 581 Polaków mieszkających i pracujących za granicą. Jedynie około 10% respondentów planuje powrót w niedalekiej przyszłości, a 18% z nich – dopiero za parę lat. Czytaj więcej.


Polacy nie chcą wracać do kraju (05.12.2014)
Coraz częściej młodzi ludzie w poszukiwaniu lepszej pracy wyjeżdżają za granicę. W 2013 r. Polskę opuściło aż 70 tys. osób. Czytaj więcej.


Co drugi polski emigrant chce zostać za granicą (03.12.2014)
Nadal co setny Polak zarabia za granicą, nie licząc tych, którzy tam mieszkają i pracują. A z tej grupy prawie połowa nie chce już wracać do kraju. Czytaj więcej.


Czy Polacy chcą wrócić z emigracji? (03.12.2014)
Niestety, Polska nie dała mi takich możliwości, jakich oczekiwałam po ukończeniu studiów ekonomicznych – dobrze płatnej i godnej pracy. Nadal jednak bardzo tęsknię za Polską, rodziną i znajomymi. Czytaj więcej.


Polacy nie chcą wracać do kraju z emigracji. Wszędzie dobrze, ale nie w Polsce? (02.12.2014)
Tu praca nawet w najgorszym zawodzie sprawia, że stać mnie na zapewnienie godziwego bytu rodzinie. W Polsce nie stać by mnie było nawet na wynajęcie mieszkania. Czytaj więcej.


Czy Polacy chcą wrócić z emigracji? (02.12.2014)
Z naszych analiz wynika, że im dłużej emigrant żyje poza Polską, tym trudniej mu wrócić – zauważa Łukasz Kuncewicz, szef serwisu Poloniusz.pl. Czytaj więcej.


Polacy nie chcą już wrócić do kraju (02.12.2014)
Jeśli rządzącym Polską zależy na powrocie Polaków z emigracji, muszą im zapewnić warunki do powrotu już teraz, za kilka lat będzie za późno. Czytaj więcej.


Emigranci (grudzień 2014)
Nadal co setny Polak zarabia za granicą, nie licząc tych, którzy tam mieszkają i pracują. A z tej grupy prawie połowa nie chce już wracać do kraju. Czytaj więcej.


Reforma szkolnictwa zawodowego wywoła kolejną falę emigracji? (20.10.2014)
MEN planuje reformę szkolnictwa zawodowego. Pojawiają się obawy, że zwiększy to liczbę emigrantów. Czy lepiej przygotowani do pracy młodzi ludzie będą chętniej wyjeżdżać za granicę, gdzie mogą liczyć na lepsze zarobki?. Czytaj więcej.


Wyludniona i stara Polska (20.10.2014)
Wyludniamy się w alarmującym tempie. Jest nas już mniej niż 36,5 mln, ostrzega „Rzeczpospolita”, powołując się na ostatnie dane Eurostatu. Czytaj więcej.


„Polska mnie rozczarowała.” W emigracji nie chodzi już tylko o pieniądze (19.10.2014)
Poza granicami Polski żyje w tej chwili blisko 2,2 miliona Polaków. Z niektórych regionów wyjechało ponad 30 proc. mieszkańców w wieku 18-44 lata. Od czasu otwarcia granic UE zmienił się jednak charakter polskiej emigracji. Czytaj więcej.


„wykopany” artykuł Gazety Prawnej: „Polska mnie rozczarowała. W emigracji nie chodzi już tylko o pieniądze” (październik 2014)
Czytaj więcej.


Powody, dla których Polacy emigrują (17.10.2014)
Ponad tysiąc Polaków planujących pracować za granicą wzięło udział w ankiecie dotyczącej ich motywacji wyjazdowych. Odpowiadając na pytanie „Czemu chcesz pracować za granicą?” najwięcej, bo aż 59 proc. respondentów, zaznaczało jedną z dwóch odpowiedzi: „Chcę dorobić/ zarobić” oraz „Polska mnie męczy/ rozczarowuje”. Czytaj więcej.


Rząd stawia na zawodówki, a uczniowie mówią: po szkole chcemy wyjechać z kraju (17.10.2014)
Szykowana przez MEN reforma szkolnictwa zawodowego może spowodować, że absolwenci będą jeszcze chętniej wyjeżdżać za granicę. Lepiej wykształceni będą mogli liczyć na jeszcze wyższe zarobki niż dotychczas. Czytaj więcej.

logo gazetaprawna.pl


Emigrują rozczarowani Polską (16.10.2014)
Już samo określenie „emigracja zarobkowa” wskazuje, że głównym powodem wyjazdów są wyższe, zagraniczne zarobki. I tak faktycznie jest – jak wynika z niedawnego badania serwisu Poloniusz.pl, który specjalizuje się w ofertach pracy za granicą. Czytaj więcej.


Cykliczny Program „Halo Polonia” – odc. pt.:”Niepokojąca ankieta” (październik 2014)
Polska mnie męczy i rozczarowuje – to głos młodego, polskiego pokolenia, które żyje poza granicami kraju lub dopiero myśli o wyjeździe. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez największy internetowy portal z ogłoszeniami pracy dla Polaków za granicą. Czytaj więcej.


Praca w Danii (17 września 2012)
Dania to jeden z najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów, nie tylko w Skandynawii, ale także w Europie. Czytaj więcej.