5 sposobów na życie zawodowe w czasie pandemii

Kategorie artykułu: News

 

Większość osób podczas pandemii decyduje się na pozostanie w domu i zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Okres ten nie kojarzy się z możliwością rozwoju zawodowego, jednak nic bardziej mylnego!

Warto poświęcić najbliższe 2 tygodnie na realizację czynności, na które do tej pory nie mieliśmy czasu. Kwarantanna może okazać się idealnym okresem do podszlifowania życia zawodowego i przygotowania na intensywne poszukiwanie pracy po jej zakończeniu.

Zaktualizuj dokumenty

Okres kwarantanny, warto poświęcić na uporządkowanie oraz zaktualizowanie dokumentów. Przypomnij sobie o wszystkich kursach, które zrobiłeś, a nie umieściłeś ich w CV. Sprawdź, czy masz w nim wpisane wszystkie miejsca pracy, a przede wszystkim, czy Twoje dane adresowe umieszczone w życiorysie są aktualne.

Przyjrzyj się również wyglądowi CV. Może warto pomyśleć o jego wizualnym odświeżeniu? W internecie znajdziesz masę gotowych kreatorów z najnowszymi formatami życiorysów. Pamiętaj jednak, by dokument był zapisany w popularnym formacie, by jego otwarcie nie sprawiło rekruterowi trudności.

Podszkol język

Jednym z najczęstszych problemów, podczas poszukiwania pracy poza granicami kraju jest nieznajomość języka. W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo jest nauczyć się lub zgłębić tę umiejętność. Możemy skorzystać z aplikacji na telefon, filmów na YouTube, ebooków, czy też popularnych książek.

Warto również rozważyć skorzystanie z darmowych kursów prowadzonych przez naszych partnerów z poszczególnych języków:

W ofercie partnerów znajdują się również kursy niemieckiego dla konkretnej grupy zawodowej. Najpopularniejsze dotyczą opiekunek osób starszych:

Zrób kurs on-line

Czas kwarantanny, możesz poświęcić na podszlifowanie swoich dotychczasowych umiejętności lub zdobycie zupełnie nowych. Nigdy nie wiadomo, co może nam być przydatne w życiu!

Poniżej załączamy przykładową listę darmowych kursów internetowych, które są realizowane po polsku: https://lifegeek.pl/darmowe-kursy-online-po-polsku/. W internecie możemy znaleźć również odpłatne szkolenia z certyfikatami.

Zadbaj o media społecznościowe

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że media społecznościowe są często naszą wizytówką w świecie zawodowym. Pracodawcy nierzadko sięgają do Facebooka, by sprawdzić potencjalnego kandydata do pracy. Nic nie zniechęca tak bardzo, jak „imprezowe zdjęcie profilowe” lub miejsce pracy: „szlachta nie pracuje”.

Dlatego też warto poświęcić kilka chwili na poprawę naszej internetowej wizytówki lub zadbanie, by wszystkie dane nie były widoczne dla osób spoza naszej grupy znajomych. Informacje, jak zmienić ustawienia prywatności na Facebooku można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/help/393920637330807.

Przejrzyj oferty

Okres pandemii nie jest czasem intensywnych rekrutacji, jednak analiza opublikowanych już ofert pracy może pozwolić nam na zbadanie zapotrzebowania na rynku. Dzięki zapoznaniu się z ogłoszeniami możemy sprawdzić, jakich kandydatów poszukują pracodawcy, i jakich kompetencji potrzebujemy do otrzymania konkretnej pracy.

 

Artykuł przygotowany przez: Magdalenę Cerecką