Dlaczego warto jechać na wakacje zimą?

Kategorie artykułu: News

Zima to ciężki czas dla wszystkich, bo mimo świątecznej atmosfery i radości z powodu pierwszych opadów śniegu, czy smaku grzanego wina, szybko zaczyna doskwierać nam brak słońca i wiecznie zmarznięte ciało. W takim momencie większość osób chce by wróciło lato, oczywiście jest to niemożliwe. Niemożliwe w Polsce, ale to, że u nas jest zima, nie oznacza, że panuje ona na całym globie.

Warto, więc przejrzeć znane wyszukiwarki lotów i zapolować na okazję. Niewiele osób decyduje się na urlop zimą, a przecież bilety zazwyczaj kosztują mniej, a do tego w kurortach nie ma natłoku turystów takich jak w lipcu czy sierpniu. Mamy więc dwa pierwszorzędne argumenty by na święta sprezentować sobie podróż np. do Azji.

Ceny nie tylko biletów są korzystne. Azja i większość jej krajów jest przede wszystkim tania. Jeśli marzysz o urlopie w ciepłym, egzotycznym, a przy tym ekonomicznym kraju to możesz polecieć na przykład do Kambodży, Tajlandii albo Indii. W tych krajach znajdziecie wspaniałe plaże, piękne krajobrazy i bardzo dużo zieleni. Dodatkowo za grosze kupicie świeże owoce i warzywa, a także zjecie lokalne potrawy. Oczywiście loty do tych krajów kosztują znacznie więcej niż standardowy lot do Włoch, dodatkowo przed wyjazdem należy wyrobić wizę. Jednak nie trzeba się zniechęcać, bo samo wyrobienie wizy to kwestia wejścia na stronę ambasady danego kraju i wypełnienia formularza.

A jeśli decydujecie się na wakacje w Tajlandii to najbardziej znanym miejscem wypoczynkowym jest wyspa Phuket. Od samego patrzenia na zdjęcia w Internecie robi się gorąco: czyste plaże, przejrzysta woda i zieleń. Z pewnością to nie jest jedyne takie miejsce w kraju. Podobną aurę znajdziecie też w Krabi. Będąc w Tajlandii z pewnością będziecie mieli okazję zwiedzić Bangkok z racji tego, że wylądujecie właśnie w tym mieście.

Podobne krajobrazy i ceny znajdziecie również w pobliskiej Kambodży na wyspie Koh Rong. Dla osób lubiących wycieczki kulturalne zalecane jest odwiedzenie parku z buddyjskimi świątyniami w mieście Siĕm Réab.

W Indiach najbardziej znanym miejscem wypoczynkowym jest Goa. Miejscowość z pięknymi piaszczystymi plażami i fantastycznym Morzem Arabskim.

Nieco bliższym miejscem wypoczynkowym, mimo wszystko znajdującym się wciąż w Azji jest Dubaj. Nie znajdziecie tam ani deszczu, ani chmur, ani dnia z niską temperaturą. Dubaj jest idealny na leniuchowanie na plaży o każdej porze roku. Dodatkowo jest wyposażony w bogata infrastrukturę hotelową, w metro i wiele darmowych atrakcji.

Oczywiście istnieją też inne miejsca na świecie, które można by odwiedzić zimą, by odpocząć od zimowej depresji, czeka na to cała południowa Ameryka: Karaiby, popularna od kilku lat Dominikana czy Kuba.

Poza tym jest też Europa i jej kraje południowe: Malta, Cypr i Teneryfa. Temperatury zimą są tam raczej w granicach 25 stopni. Nie jest to idealne dubajskie 35, ale można też nacieszyć się słońcem i odetchnąć od zimowej Polskiej aury.

Artykuł został przygotowany przez firmę Silverhand