Praca dla par – wady i zalety

Kategorie artykułu: News

Myślisz nad wyjazdem do pracy razem ze swoją drugą połówką? Dzisiaj podpowiemy w jakiej branży najlepiej szukać zatrudnienia i na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem wspólnej pracy za granicą.

Wspólna przeprowadzka do innego kraju i zdobycie tam posady może być naprawdę dobrym pomysłem. Może to być krótka praca sezonowa w celu szybkiego zarobku na wakacje. Innym może zależeć na dłuższym pobycie za granicą.

Czym warto się zainteresować jeżeli nie znacie języka obowiązującego na terenie wybranego kraju? Przede wszystkim stanowiskami związanymi z produkcją np. pakowanie ręczne czy wykładanie towaru. W przypadku letniego wyjazdu warto poszukać ofert przy zbiorach owoców. W takich przypadkach zazwyczaj pracodawcy poszukują większej ilości pracowników, więc szanse na wspólne zatrudnienie na pewno są większe. Co ciekawe, dobrze płatną opcją może wspólna praca przy sprzątaniu i dbaniu o domy.

Zalety pracy dla par

  1. Wsparcie i obecność bliskiej osoby

Wyjazd do obcego kraju to dla wielu osób niezwykle stresująca sytuacja. Niestety często są pozostawione z tym same sobie. Nie pomaga tu również tęsknota za rodziną czy partnerem. Wspólny wyjazd jest gwarancją wsparcia i komfortu psychicznego, gdy znajdziecie się w zupełnie obcym miejscu.

  1. Koszty utrzymania

Przy dwóch osobach i dwóch pensjach w obcej walucie wynajem odpowiedniego lokum czy opłata rachunków sprawi znacznie mniej problemów. Łatwiej również z czasem podnieść standard mieszkaniowy z kawalerki np. na większe i lepsze mieszkanie.

  1. Możliwość zapuszczenia korzeni w nowym miejscu

Jeżeli myślicie już nad wspólną przyszłością, praca za granicą może być idealnym momentem na jej zaplanowanie. Może tymczasowy pobyt zmieni się w stały i wieloletni pobyt w Niemczech, gdzie nauczycie się języka i założycie rodzinę? Kraje takie, jak Niemcy czy Norwegia oferują finansowe wsparcie w ramach systemów ubezpieczeń społecznych, co również może pomóc przy wychowywaniu dzieci na emigracji.

Wady pracy dla par

  1. Czas pracy

Nawet jeżeli zostaniecie zatrudnieni przez tą samą firmę to nie macie gwarancji jak będą wyglądać Wasze grafiki, a z tym może być różnie. Przy pracy związanej z produkcją możecie pracować na różne zmiany, przez co będziecie mijać się w ciągu dnia. Drugim scenariuszem jest dosłownie wspólna praca, czyli przebywanie ze sobą non stop i w pracy i w domu. Pamiętaj, że każdy potrzebuje chwili dla siebie.

  1. Stres

Napięte sytuacje z pracy często mają swoje odzwierciedlenie w domu. Pomyśl, więc jak to może wyglądać, gdy dotyczą one aż dwóch osób.

  1. Konflikty a wspólna praca

Odwrotnie do wyżej wymienionego punktu, prywatne konflikty też wpływają na wspólną pracę. Wszelkie nieporozumienia i sprzeczki mogą mieć przełożenie na atmosferę w pracy czy efektywność, a więc i na Waszą ocenę pracy.

Przed podjęciem decyzji o wspólnym wyjeździe koniecznie przeanalizujcie swoją sytuację pod kątem wyżej wymienionych punktów.

 

Artykuł przygotowany przez firmę Silverhand