Wyjeżdżasz do Niemiec jako opiekunka ? Przeczytaj kilka rad od ATERIMA MED

Kategorie artykułu: News

Wyjazd za tydzień? Mało czasu na przygotowania? Nie trać głowy – to wystarczająco długo, aby zorganizować podróż i odpowiednio ułożyć sprawy rodzinne na czas zlecenia.

Zrelaksuj się

Zrób coś dla siebie. Uświadom sobie, że miejsce pracy, do którego jedziesz, jest sprawdzone i bezpieczne. Podejmujesz współpracę z ATERIMA MED – to zaufana firma. Wyjdź zatem na spacer, na rower czy basen. Spraw sobie odrobinę przyjemności. Nabierz oddechu, porozmawiaj z kimś, jeśli tylko masz na to ochotę. Posłuchaj muzyki. Pamiętaj, że podczas pracy w Niemczech będziesz potrzebować dużej dawki pozytywnej energii. Jako opiekunka osób starszych powinnaś mieć w sobie dozę empatii i sporo cierpliwości. Chwila relaksu przed wyjazdem na pewno może mieć świetne rezultaty w Twoich relacjach z podopiecznym.

Spakuj odpowiednio swój bagaż

Dokumenty

Przede wszystkim przypilnuj, aby wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy, bilet do Niemiec, dane kontaktowe do Koordynatora ATERIMA MED, podopiecznego i jego rodziny. Wydrukuj List wyjazdowy. Nie zapomnij o karcie ERV, czyli prywatnym ubezpieczeniu (oby nigdy nie była Ci potrzebna, ale nie warto kusić losu).

Telefon i ładowarka

Upewnij się, że Twój telefon komórkowy nie ma blokady simlock. Zabierz ze sobą ładowarkę. Dzięki komórce łatwo powiadomisz rodzinę i znajomych o swoim dotarciu na miejsce pracy. Będziesz utrzymywać z nimi stały kontakt, dzięki czemu Twój pobyt w Niemczech stanie się łatwiejszy i przyjemniejszy. Rozłąka z bliskimi będzie mniej bolesna. Upewnij się, czy masz doładowaną kartę, a usługę roamingu włączoną.

Ubrania i obuwie

Przydadzą Ci się też wygodne, luźne ubrania, gdyż do Twoich obowiązków będą należały czynności polegające na pomocy przy prowadzeniu gospodarstwa domowego, wspólne spędzanie czasu z seniorem, jak też czynności podstawowej opieki pielęgnacyjnej i aktywizacja. Warto spakować stroje bardziej eleganckie, w razie wyjścia np. do kościoła. Przygotuj sobie oczywiście wygodne buty, klapki i kapcie. Przyda się plecak i torebka. Nie przesadzaj z ilością, aby się nie okazało, że musisz dokonać opłaty za nadbagaż.

Kosmetyki, środki higieny osobistej, leki

Jeśli stwierdzisz, że masz jakieś kosmetyki, bez których nie możesz żyć – śmiało, spakuj je również do walizki. Lepiej wszystko zabrać od razu, niż później całymi dniami i nocami myśleć, gdzie można je kupić w Niemczech. Jednak nie daj się zwariować. Tam też są sklepy i we wszystko zaopatrzysz się na miejscu. Nie zapomnij o lekach na własny użytek, spakuj ręcznik i rękawiczki jednorazowe, które mogą Ci się przydać przy wsparciu przy czynnościach higienicznych.

Przypomnij sobie podstawowe zwroty w języku niemieckim

Zapewne chcesz zrobić dobre wrażenie na podopiecznym i jego rodzinie. Lepiej weź ze sobą słownik lub rozmówki polsko-niemieckie. Warto przed wyjazdem przypomnieć sobie zwroty codziennego użytku. Powtórz też słownictwo związane z opieką i chorobami.

Artykuł przygotowany przez firmę Aterima MED