Jakie języki znają Polacy?

Kategorie artykułu: News

 

Polacy to bardzo ambitni pracownicy, zdobywający uznanie na różnych szczeblach w zagranicznych instytucjach. Są cenieni ze względu na pracowitość, odpowiedzialność, a także posiadanie dobrego wykształcenia i znajomość języków. Ostatnia z wymienionych umiejętności jest coraz częściej poszukiwana także na lokalnym rynku pracy. Powstaje coraz więcej szkół językowych, młodzież i dorośli coraz częściej korzystają z kursów stacjonarnych i online, aby poprawić swoje umiejętności. Potwierdzenie zdolności językowych odpowiednim certyfikatem zdecydowanie zwiększa wartość pracownika. A jakie języki znają Polacy?

Jakie języki są preferowane przez Polaków?

Język angielski

Znajomość języka angielskiego, szczególnie wśród młodszych pokoleń nie jest już niczym niezwykłym. Umiejętność porozumiewania się w nim to podstawa, aby dostać się do wielu polskich i zagranicznych firm. Warto znać język angielski co najmniej na poziomie B1. W finansach, marketingu, budownictwie, hotelarstwie coraz częściej wymagana jest znajomość języka co najmniej na poziomie C1/C2. Często nauka w szkole nie wystarczy, aby dojść do takiego poziomu. Szczególnie ważne jest, aby mieć kontakt z obcym językiem na co dzień. Wystarczy nawet codzienny przegląd newsów ze świata, aby pozostać na bieżąco. Bardzo dobrym treningiem jest również wyjazd zagraniczny, podczas którego mamy styczność zarówno z native speakerami, jak i innymi osobami próbującymi swoich sił w języku angielskim.

Język niemiecki

Nieco mniej popularnym językiem jest mowa naszych zachodnich sąsiadów. Wiele osób, które znają ten język twierdzi, że jego struktura jest bardzo podobna do języka angielskiego i znając jeden z nich zdecydowanie łatwiej jest nauczyć się kolejnego. Coraz więcej osób docenia zalety umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, mimo że przez wiele lat język ten kojarzył się raczej negatywnie. Najtrudniejsze w języku niemieckim są rodzajniki, przypadki i szyk zdania. Gdy już jednak opanujemy język niemiecki możemy przebierać w wielu ofertach pracy. Z racji, że język niemiecki jest mniej popularny, to z pewnością nie musimy walczyć z ogromem konkurentów, jak w przypadku języka angielskiego.

Język norweski

Wśród popularnych języków obcych jakim władają Polacy jest również język norweski, który wykształcił się z języka duńskiego. Uznawany jest on za dość trudny, jednak warto nauczyć się mowy naszych skandynawskich przyjaciół. Język ten wielokrotnie otwiera drzwi do specjalistycznych firm zajmujących się nowymi technologiami, tłumaczeniami czy eksportem.

Język włoski

To bardzo melodyjny język, określany językiem miłości. Włoski zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie. Trudno tutaj mówić o unitarnym języku włoskim. Rdzenni mieszkańcy Włoch porozumiewają się za pomocą licznych dialektów. Na terenie Włoch funkcjonują również liczne mniejszości językowe. Włoski należy do jednych z najbardziej „wokalicznych” języków w Europie. Znajduje się tam zdecydowanie więcej samogłosek niż w innych językach.

Artykuł przygotowała firma Silverhand