Praca za granicą po sezonie – czy to się opłaca?

Kategorie artykułu: News

Dla wielu osób praca za granicą to szansa na lepszy start, nowe możliwości zawodowe i w końcu nawet wielokrotne zwiększenie zarobków. Niektórzy na “saksy” wyjeżdżają na stałe, dla innych będzie to praca sezonowa za granicą. W dzisiejszym artykule skupimy się w głównej mierze na tej drugiej grupie, a konkretniej podpowiemy, jakiej pracy szukać po sezonie, czyli jesienią i zimą. Wbrew pozorom nie jest to martwy okres, a na wielu rynkach pracodawcy wręcz czekają na chętnych z zagranicy!

Praca za granicą po sezonie – oferty

Wiele osób uznaje, że do pracy za granicą wyjeżdża się głównie latem, ponieważ to wtedy przypada sezon na zbiory, buduje się domy, pielęgnuje ogrody, czy notuje największy ruch w turystyce. Trzeba jednak wiedzieć, że oferty pracy za granicą nie ograniczają się tylko i wyłącznie do tych branż! Pracownicy z Polski mają szansę znaleźć zatrudnienie również w innych segmentach rynku. Logistyka i transport to interes, który kręci się przez cały rok. Podobnie, jeśli chodzi o przemysł, czy chociażby pracę w charakterze magazyniera. Jeśli wziąć pod uwagę typowo “zimowe” zajęcia, pożądani będą przede wszystkim pracownicy:

  • gastronomii i hotelarstwa
  • wyciągów narciarskich (kraje alpejskie)
  • magazynów
  • kierowcy
  • opiekunowie seniorów na święta

Praca sezonowa za granicą – zarobki

Jeśli chodzi o oferty pracy za granicą po sezonie, wiele osób zakłada, że są one gorzej opłacane. To mit, na który najłatwiej odpowiedzieć pytaniem, czy w Polsce prace, które wykonuje się w zimie, są gorzej płatne od tych typowo letnich? Rodacy wybierający oferty pracy za granicą po sezonie mogą liczyć na równie atrakcyjne warunki, co inni. Jeśli chodzi o branżę HoReCa, w krajach “alpejskich” zarobki zaczynają się od 1500 euro miesięcznie. Do tego dochodzą atrakcyjne benefity pozapłacowe oraz świadczenia pracownicze determinowane przez prawo poszczególnych krajów. Jeżeli mowa o wykwalifikowanych pracownikach branż specjalistycznych, Ci mogą liczyć nawet na kilkakrotnie więcej! Praca sezonowa za granicą to doskonała szansa na polepszenie standardów życia, a może i całkiem nowy start!

Gdzie szukać pracy za granicą po sezonie?

Jak do tej pory wszystko wygląda pięknie i kolorowo, jednak pojawia się pytanie, jak znaleźć ofertę pracy za granica poza sezonem? Można zdać się na własne umiejętności i Internet, jednak zdecydowanie prostszą i prawdopodobnie efektywniejszą metodą poszukiwania pracy za granicą będzie skorzystanie z usług agencji pośrednictwa. Osoby, które na co dzień zajmują się analizowaniem rynku w wielu krajach, nie tylko pomogą znaleźć ofertę pracy za granicą, ale także wypunktują wszystkie szczegóły, odpowiedzą na nurtujące pytania, czy w końcu rozwieją wszelkie wątpliwości, które mogą nasunąć się w związku z ofertami pracy za granicą.

U zagranicznych pracodawców nie brakuję również ofert dla specjalistów z Polski. Zarówno dobry hydraulik, jak i programista ma szansę znaleźć atrakcyjną ofertę, o której w kraju mógłby tylko pomarzyć. Jak się okazuje, praca za granicą w zimie też może być owocna, pomimo faktu, że sezon na zbiory już dawno za nami!

 

Artykuł przygotowany przez firmę: